مشاهده همه 3 نتیجه

نمایش 9 24 36

کیف چهل تکه دوزی

از انواع اکسسوری های دست ساز و محبوب این روز ها کیف چهل تکه دوزی است. کیف چهل تکه با چرم و کیف چهل تکه با پارچه دو نمونه از مشهور ترین مدل های این کیف ها ست. شما می توانید از انواع این کیف ها متناسب با رنگ شان  درحالی که با لباس هایتان هماهنگی لازم را دارند استفاده نمایید.

در مد و هنرهای دستی شما می توانید نمونه های بیشماری از این کیف ها را بیابید. بدون شک این کیف ها به همراه خود احساس نستالژی و هنری را توامان با هم به شما منتقل می کنند. یکی از معروف ترین مدل های کیف چهل تکه دوزی شده، کیف های تولید شده برند شنل است. این برند فرانسوی با الهام از دوخت و دوز های حاصل از پارچه هایی که با تکنیک چهل تیکه دوزی تولید می شوند، توانسته کیف هایی را تولید کند که تا به امروز از شهرت و محبوبیت بالایی برخورداند.

شما در این مقاله از دیبا مد می توانید با تاریخچه این کیف های شکوهمند بیشتر آشنا شوید.

کیف چهل تکه دوزی شنل:

کیف های فلپ و کلاسیک Chanel یکی از مهم ترین و تاریخی ترین انواع اکسسوری زنانه در دنیای مد به حساب می آید. از این مدل کلاسیک که اولین مدل از کیف های چل تکه چرمی شنل به حساب می آید، مدل های دیگری نیز چون فلپ بگ و بوی بوی، نیز اقتباس گردیده و به منصه ظهور رسید. شاید برای شما درست همانند ما جالب باشد که بدانید این کیف ها را کوکو شنل چگونه طراحی کرده است؟

کیف اصلی و کلاسیک شنل:

کوکو شنل برای اولین بار کیف های زیبای خود را در سال 1929 طراحی کرد. این کیف از آن جایی که برای قشر رو به بالای جامعه طراحی شده بود، نظیر سایر کیف هایی که برای زنان این طبقه طراحی شده بود، بزرگ و دست و پاگیر بود. در ماه فوریه سال 1955، کوک شنل این کیف را تغییر داده و از آن کیفی با بند دوشی و در اندازه ای بسیار کوچک تر تغییر داد. این اولین بار در طول تاریخ بود که زنان نسبت به پوشیدن کیف هایی کوچک آن هم با بندی روی سرشانه خود، رقبت نشان دادند.

علامت مشهور کیف های شنل:

بسیاری از کیف های برند شنل، از قفل هایی ساخته شده اند که به پلاکی تزئینی با علامت CC بهم پیوسته مزین گردیده اند. اما این پلاک برای اولین بار توسط لاگرفلد در دهه 80 ، طراحی گردید. اما کیف های فلپ شانل با قفل های مادمازل از آنجایی که نمادی از مجرد ماندن کوکو شنل تا پایان عمرش بود، ماندگار شده و قفل CC برای ورژن های بعدی کیف دستی های شنل مورد استفاده قرار گرفت.

تغییرات کیف های شنل به مرور زمان:

در ابتدا کیف های اول، دارای بندهایی بود به شکل زنجیره ای از فلز. اما پس از چندی بند های چرمی نیز به این کیف چل تکه دوزی شده اضافه گردید. مخصوصا چرم بورگندی که تا مدت ها چرم اصلی به کار رفته در تولید این کیف ها بود.

کیف های شنل از آنجایی که از روی کیف مردانه طراحی شده بود، یکی از المان های جذاب لباس زنانه به شمار می آمد. این کیف ها می توانستند در همان نگاه اول جذابیت زیادی را برای آقایان هم ایجاد کنند.

امروزه کیف های شنل تنها یک کیف چرمی ساده تلقی نمی شوند. بلکه آن ها معیاری برای زیباترین اقبتاس جهان از هنر چهل تکه دوزی تلقی می گردند.