مشاهده همه 3 نتیجه

نمایش 9 24 36

چادر لبنانی

چادر لبنانی، یک نمونه از چادر زنانه هایی است که در راسته چادر عربی جای گرفته است. این چادر ه همانطور از اسمش می آید از لبنان آمده است، طراحی شده در این کشور است. در واقع در نگاه اول فردی که این چادر را بر سرش کرده به نظر می اید که یک مانتو خفاشی پوشیده است. در واقع در این مدل از چادر چیزی به عنوان استین جایی ندارد. بلکه جایی برای بیرون اوردن دست ها در آن طراحی شده است. دوخت یک مچی بر قسمتی که دست ها بیرون می آیند، آن را شبیه به یک استین نمایش می دهد.

ویژگی های اصلی چادر لبنانی:

این مدل از چادر های زنانه با داشتن دو عدد مچی، شکلی شبیه به آستین دارند. با کش روی سر قرار می گیرند و جلوی آن به صورت مورب یعنی چپ و راستی بسته می شود.

با داشتن یک کش در قسمت چپ چادر می توانید این لبه از آن را بر روی دکمه لبه راست انداخته و آن را ببندید. به این ترتیب دیگر چادر در پهلوی چپ شما بسته شده و می توانید از جلوی چادر خیالتان راحت باشد.

درست است که در نگاه اول وقتی فرد پوشنده این چادر را بر سرش می کند، مانند این است که یک مانتو خفاشی پوشیده است، اما اگر دست هایش را باز کند مانند این است که یک چادر ملی پوشیده است.

تفاوت عمده ای که این چادر با چادر عربی اصیل دارد، این است که انتهای پارچه را گرد نبریده و به شکل مستطیل است.

مزایای چادر لبنانی:

در واقع این چادر زیبا به شما این امکان را می دهد که در عین پوشیدگی به راحتی بتوانید به فعالیت های روزمره خود بپردازید. همچنین می توانید به راحتی در زیر این چادر یک لباس ازاد تر بپوشید. مانتو زنانه و یا یک بلوز زنانه راحت. زیرا جلوی این چادر اصلا باز نمی شود.

در هنگام خرید چادر لبنانی به چه نکاتی دقت کنیم؟

درست همانند انتخاب سایر مدل های چادر مشکی می توانید به مسائلی نظیر آنچه که در ادامه آمده است دقت کنید:

جنس پارچه برای این چادر:

بهتر است همواه پارچه ای را انتخاب کنید که راحت و سبک است، پرز جمع نمی کند و به لباس زیری نمی چسبد و مقاومت بالاتری در مقابل انواع شوینده ها و لکه بر ها دارد.

به این ترتیب شما می توانید از میان پارچه های زیر به انتخاب خود دست بزنید:

  • کن کن
  • حریر الاسود
  • ساتن

به خاطر داشته باشید جنس توری که برای مچی این چادر درنظر گرفته شده است، یک تور مقاوم بوده و بتواند در برابر ساییدگی های احتمالی مقاومت داشته باشد.

دوخت مناسب:

عموما در قسمت جلو و لبه های پایین چادر دوخت مناسبی ممکن است صورت نپذیرد و به این ترتیب ایستادگی خوبی نداشته باشد. دقت کنید که در صورت دریافت نمونه چادر لبنانی که در هنگام پوشیده شدن، لبه های انتهایی چادر در قسمت جلو با فاصله از یکدیگر قرار نگرفته باشد. زیرا به این ترتیب می توان گفت که این کار، نقص فنی در هنگام دوخت دارد.