مشاهده همه 3 نتیجه

نمایش 9 24 36

چادر عربی

چادر عربی عموما در جنوب ایران و در شهرهای استان خوزستان همچنان رواج دارد. در اصل این مدل از چادر زنانه، نمونه ای است که دقیقا از روی چادر های زنان عربی الگو برداری شده است. از تفاوت های عمده این مدل از چادر مشکی، داشتن آستین هایی است که باعث می شود به راحتی آن را بر سر خود نگه داشته و به راحتی استفاده کرد.

چرا چادر عربی را انتخاب کنیم؟

اصولا کارکرد این مدل از چادر ها مشابه با چادر های معمولی است. گاهی برای آن که بخواهیم با آزادی عملی بیشتری در جامعه حاضر شویم و از طرفی برایمان مهم است تا چادری بر سرداشته باشیم که بتواند به خوبی حجم بدن را بپوشاند بهتر است از چادر های عربی استفاده کنیم. اصولا می توان گفت پوشاندن چادر های این مدلی می تواند شما را به حال و هوای اصیل حجابی که در کشور عراق است نزدیک تر کند.

مدل های مختلف چادر عربی:

عموما چادر هایی که با آستین دوخته و طراحی می شوند، نمونه هایی از چادر های عربی هستند. این چادر ها را می توان با توجه به نوع آستین شان به چند دسته اصلی تقسیم کرد:

در واقع چادر عربی اصیل یا چادر جده همان نمونه چادر است که اعراب عراقی به عنوان چادر استفاده می کنند. آن رابا پوشیه و یا بدون آن اما با یک شال زنانه که در ابتدا روی سر خود پیچانده اند، بر سر می کنند. از ان جایی که اولین نمونه های چادر طراحی شده در میان اعراب به این شکل است، این نمونه از چادر های زنانه این نام را گرفته اند.

شما امروزه می توانید این چادر را با کمی تغییر همچون اضافه کردن زیپ و یا دکمه در جلوی آن به راحتی بپوشید. به این ترتیب می توانید دیگر از آن همچون یک مانتو زنانه گشاد استفاده نمایید.

چادر های لبنانی:

تنها تفاوت چادر های لبنانی که در بازار دیده می شود، این است که این چادر ها بدون آستین هستند. شما می توانید چادر سنتی ایرانی را نیز به همین شکل در آورید. با دادن دو عدد چاک در دو طرف چادر که میتوان دست ها را از آنها عبور داد.

به این ترتیب تنها مچ دستان به راحتی از چادر بیرون آمده و تا حدودی می تواند برای شما آزادی عمل به وجود آورد. گرچه باز هم به آزادی که چادری اصیل عربی دارد نمی رسد.

چادر های اماراتی:

همانطور که لباس مردانه عربی اماراتی، اندامی تر است، چادرهای اماراتی نیز، اندامی تر نمونه های چادر های عربی هستند. آن ها با داشتن اضافه بیشتری به آستین و کم تر کردن پهنای چادر بر روی پوشنده آن با عث شده اند تا چادر بیشتر تنگ شده و دامنه حرکتی دستان شخص بیشتر شود. به این ترتیب می توان گاه از این چادر به عنوان تنها لباس اصلی زنانه ای که یک خانم پوشیده است نگاه کرد. زیرا اکثر بانوان دیگر از پوشیدن لباسی بلند در زیر این مدل از چادر امتناع می ورزند.

 شما می توانید به راحتی و با داشتن اطلاعانی اندک از انواع مدل های چادر های موجود در میان اعراب موجود در بازار و با توجه به کاربرد مد نظر خودتان و سلیقه ای که دارید، دست به انتخاب بزنید.