نمایش یک نتیجه

نمایش 9 24 36

چادر بحرینی

چادر بحرینی یکی از انواع چادرهای عرضه شده در بازار است که به تازگی طرفدار زیادی پیدا کرده است.

چادر یکی از زیباترین و عفیفانه ترین و در عین حال از اصیل ترین پوشش های رایج ایرانی و اسلامی می باشد که بانو های زیادی از آن استفاده می کند، حتی آن دسته از خانم هایی که چادری نیستند و دائما چادر به سر نمی کنند هم یکی از انواع مدل چادر زنانه را برای شرکت در مراسم مذهبی و زیارت در کمد خود دارند.

چادرهای مشکی از نظر جنس و پارچه و مدل های موجود تنوع زیادی دارند و طراحی های متفاوتی که در بازار عرضه شده است سبب شده که خرید چادر را کمی سخت کند.

در هنگام خرید چادر بحرینی به چه مواردی دقت کنیم؟

برای خرید چادر مناسب و خوب باید اطلاعات کامل و کافی در اختیار داشته باشید.

تا چندین سال اخیر اغلب چادرهای مورد استفاده ساده و معمولی بودند. چادرهایی که به صورت گرد برش زده می شد و هر مادری می توانست برای دخترش بدوزد. نهایت مد در چادر ها در طرح دار شدن پارچه و یا جنس آنها خلاصه می شد، اما امروزه چادر دیگر همان چادر ساده و معمولی گذشته نیست و مانند سایر لباس ها و پوشش ها درگیر دنیای مد شده است.

چادر بحرینی یکی از انواع چادرهای عربی است که در بین بانوان خاورمیانه خیلی پر طرفدار بوده و مشتری خاص خود را دارد.

ویژگی های اصلی این چادر:

  • چادر بحرینی شبیه مانتو کلوش به نظر می رسد
  • از نظر گشادی و راحتی شباهت زیادی به چادر عربی اصیل دارد.

قسمت بالای سر چادر بحرینی با نقابی که دارد جلوه زیبایی به چادر می دهد. این نقاب توسط کش روی سر نگه داشته می شود. چادر بحرینی به جای آستین، یک مچی به اندازه ی ۱۰ سانتی متر دارد. جلوی چادر بحرینی با کشی که به سمت چپ آن دوخته می شود در شانه راست قرار می گیرد و جلوی آن بسته می شود. البته که در بعضی مواقع این کار ممکن است موجب سنگینی چادر روی گردن شود، به همین علت بهتر است که از چادر بحرینی به صورت جلو باز استفاده کنید.

برای دوخت و تهیه چادر بحرینی به ۵/۲ متر پارچه با عرض ۱۸۰ سانتی متر و یا ۵ متر پارچه با عرض ۹۰ یا ۱۰۰ سانتی متر نیاز است که البته در عرض کم چادر دو تیکه می شود.

ساختار این چادر زیبا طوری است که برش پایین این چادر به شکل هلالی بوده و آستین ها به صورت جدا از آرنج به چادر دوخته شده است. عرض آستین ها ۲۵ سانتی متر و گشاد بوده و معمولا سر آستین به وسیله حریر و گلدوزی تزئین می شود.

سعی ما در این بخش بر این بوده که مطالب مورد نیاز  در مورد این مدل از چادر اسلامی را در اختیار شما عزیزان بگذاریم و برای خرید مطمئن و آگاهانه کمکتان کرده باشیم. تیم فروشگاه اینترنتی دیبامد بر آن است که بهترین ها را با مناسب ترین قیمت در اختیار همه ی شما خوبان قرار دهد.