مشاهده همه 4 نتیجه

نمایش 9 24 36

چادر اداری

حجاب و پوشش یک بانوی مححبه همه ابعاد زندگی او را تحت الشعاع قرار می دهد و انتخاب یک چادر اداری مناسب، از موضوعاتی است که در صورت شاغل بودن فکر شان را به خود مشغول می کند. ما در سایت دیبامد با فراهم آوردن انواع مدل های چادر زنانه که می توانند برای محیط اداری مناسب باشند، تلاش کرده ایم تا به این دلمشغولی این گروه از بانوان پاسخ مناسبی داده باشیم.

ویژگی های کلی چادر اداری:

با در نظر گرفتن موارد کلی می توان ویژگی های زیر را برای یک چادر اداری مناسب در نظر گرفت:

راحتی و گشادی متعادل:

در واقع در همه مواردی که یک خانم محجبه می خواهد در محیط کار خود ظاهر شود، مانتو زنانه و مقنعه زنانه پوشیده است. استفاده از چادر اداری نباید به گونه ای باشد که شخص را معذب نماید. همچنین گشادی و آزادی ان هم نباید به گونه ای باشد که مخل امور ساده ای همچون نشستن بر روی صندلی کار باشد.

امکان گرفتن رو:

بسیاری از نمونه های چادر مشکی هستند که با طراحی منحصر به فرد و کاربردی ای که دارند، دیگر نیازی به گرفتن رو ندارند. در واقع این چادرها با داشتن زیپ برای بسته شدن همچون انواع چادر های جلوباز مانند چادر اماراتی، چادر ملی و چادر لبنانی و یا داشتن پوشیه هایی سرخود نظیر چادر جلابیب، دیگر خیال شما را از گرفتن رو راحت می کند.

آزادی دستان:

یکی از ویژگی هایی که یک چادر اداری باید داشته باشد این است که در عین مرتب ماندن بر روی سر نباید جلوی حرکت آزادانه دستان او را بگیرد. در واقع چادر های زنانه آستین دار این میان می توانند از الویت بیشتری برخوردار باشند. همچنین چادرهایی نظیر چادر کمری و چادر حسنا که در واقع همان چادر قجری امروزی است، از ویژگی های مطلوبی برای این امر برخوردارند.

سبکی بودن:

شما ممکن است ساعات طولانی ای را در محل کار خود بگذرانید. گذراندن حداقل 8 ساعت در محیط اداری آن هم اگر چادی سنگین به سر کرده اید، موجب خستگی مفرط گردن و شانه های شما می شود. برای پیشگیری از این موضوع بهتر است چادرهایی که انتخاب می کنید از سبک ترین نمونه های پارچه مشکی نظیر پارچه کرپ نازک و کریستالی باشد. همچنین نمونه هایی از پارچه ای ژرژت نیز هستند که می توانند مناسب باشند.

همچنین استفاده از چادر هایی نظیر چادر قجری یا چادر مانتویی نیز می تواند تا حد زیادی از آسیب های احتمالی استفاده از چادر های مشکی کم کند.

نحوه استفاده از چادر اداری:

اگر در محیطی که کار می کنید نیاز به پوشیدن چادر دارید، ( مانند رعایت بخشنامه هایی که در جهت رعایت حجاب در محیط قضایی است ) سعی کنید یک چادر جدا به عنوان چادر اداری در کمد لباس خود داشته باشید. و تنها آن را در همان محیط کاری استفاده کنید. عموما با این کار می توانید عمر استفاده از آن و دیگر چادرهای خود را بالاتر ببرید.

شما می توانید تنها از یک مدل خاص برای محل کار خود استفاده کنید و در محل های دیگر به عنوان مثال از چادر ساده ایرانی بهره ببرید. مهم این است که شما بتوانید حجاب خود را درست مطابق با نظر خودتان در محیط کاری رعایت کنید.