نمایش 1–30 از 37 نتیجه

نمایش 9 24 36

پیراهن یقه دیپلمات

اگر می خواهید بدانید که چه زمانی می توانید یک پیراهن یقه دیپلمات بپوشید، این مقاله می تواند به شما کمک کند. یقه دیپلمات، یقه ای است با ویژگی های منحصر به فرد. این ویژگی ها که در ظاهر آن به چشم می آید عبارتند از: فروتنی، ظرافت، مقاومت و ایستایی

این یقه ساده و گرد معمولا می تواند برای هر مراسمی و در هر مناسبتی مورد استفاده قرار گیرد. این یقه زیبا هنوز هم به عنوان عنصری از عناصر لباس مردانه و به طبع آن یک پیراهن مردانه به جای مانده است. در گذشته این مدل یقه در لباس های اشرافی و خصوصا در لباس های اعیانی مردم جنوب و شرق آسیا به چشم می خورد. شاید به همین دلیل است که به آن یقه دیپلمات گفته می شود.

پیراهن با یقه دیپلملت چگونه است؟ 

اگر بخواهیم از مشخصات فنی و کلی یقه های دیپلمات بگوییم بهتر است به این موارد اشاره کنیم:

  • کوتاه است و تنها چند سانتی متر قد دارد
  • به گونه ای صاف ایستاده است و باز شده
  • به دور گردن خم می شود و میپیچد و در مرکز بسته می گردد.

این یقه برای انواع کت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در انواع پیراهن زنانه جایگاه ویژه خود را باز کرده است. شما ممکن است این یقه را با نام های دیگری نیز بشناسید: یقه مردانه، یقه ایستاده، یقه سه سانتی، یقه شیخی، یقه فرنچ، یقه چینی و…

انواع لباس با یقه دیپلمات

کت و شلوار مردانه ای که با این یقه ها درست می شود، از قدیمی ترین، نمونه های کت و شلوار به حساب می آید. در اصل این لباس ها توسط اشراف زاده ها و شاهان امپراطوری چین پوشیده می شد. به همین دلیل است که این لباس ها به عنوان یک سبک ملی باقی مانده اند. سرانجام این سبک در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت و گسترش پیدا کرد.

از قرون دهم میلادی این یقه در لباس های هندی ها و پاکستانی ها نیز مشاهده شد.  هر چه باشد پیراهن با یقه دیپلمات ریشه ای شرقی دارد. اما در دنیای غرب جایگاه ویژه و محکمی را به خود احتصاص داده است. قرن هاست که آلمانی ها این مدل از یقه را به عنوان یقه لباس های نظامی خود استفاده کرده اند. بسیاری از ستارگان موسیقی و هنرپیشه های سینما در نقش های متعددی که به ایفای آن پرداخته اند لباس هایی با این مدل از یقه را بر تن کرده اند. این موضوع به این دلیل است که این یقه را می توان با لباس های مختلفی امتحان کرد.

پیراهن با یقه دیپلمات را کی بپوشیم؟

در واقع پاسخ به این سوال، همیشه و به هر شکلی که می خواهید است. شما می توانید این پیراهن را به این فرم هایی که در ادامه می آید بپوشید:

  1. برای ایجاد یک رویکرد مینیمالیستی (کاری که دیپلمات های ایرانی برای نمایش ساده پوشی می کنند)
  2. مراسم رسمی
  3. هنگام پوشیدن پالتو مردانه یا زنانه ای که یقه برگشته دارد
  4. زمان هایی که می خواهید کمی متفاوت از جمعیتی باشید که در آن حضور دارید.