مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

پولوشرت ورزشی

پولوشرت ورزشی در واقع یک لباس برای ورزش مردان بوده است. در هنگام بازی چوگان پوشیدن این لباس به آن ها کمک می کرد تا ماند اسب سواران شیک و آراسته و در عین حال راحت باشند. با وجود همه این ها پولوشرت توانست جای خود را در کمد لباس زنانه نیز باز کرده و به یکی از آیتم های پرطرفدار در میان بانوانی که دوست دارند تیپ مردانه و اسپرت را هم امتحان کنند، تبدیل شده است.

امروزه پولوشرت زنانه و پولوشرت مردانه توانسته است به یونیفرم بسیاری از مشاغل همچون پیشخدمت ها، تنیسور ها، مهمانداران خطوط هواپیمایی و … تبدیل شود.

چرا پولوشرت ورزشی:

داستان به وجود آمدن و طراحی پولوشرت مردانه کاملا نشان می دهد که این لباس ورزشی چرا و چگونه خلق شد. چیزی که حائز اهمیت است این است که این لباس به هیچ وجه رسمی تلقی نمی گردد. در واقع این یک لباس کژوال است و باید درست همانند سایر لباس های کژوال مورد استفاده قرار گیرد. شما می توانید از این لباس در مهمانی های غیر رسمی خود، هنگام ورزش های دسته جمعی یا یک قرار باربکیو در حیات خلوت خانه خود و … استفاده نمایید.

اما در این مقاله دیبامد می خواهیم شما را با نحوه پوشیدن این تیشرت های جذاب به غیر از موارد فوق هم آشنا کنیم. دانستن آن ها قبل از خرید پولوشرت ورزشی، دید شما را با نحوه ست کردن و خرید دیگر آیتم ها نیز آشنا می کند.

تاریخچه مختصری از پولوشرت:

برخلاف باور عموم که پولوشرت ها از بازی چوگان و برای تفریح پادشاهان دوخته و طراحی شده است، پولوشرت ها از بازی تنیس متولد شده اند.

تا قبل از آن لباس های فلانلی مشکلات زیادی را برای تنیسور ها به وجود آورده بودند و از تحرک شان جلوگیری می کردند.

بنابراین تیشرت های سه دکمه یقه برگشته برای اولین بار توسط رنه لاکوست طراحی و با همین نام تولید شد. امروزه برند لاگوست یکی از معروف ترین برند های تولید کننده پولوشرت ورزشی است. پولوشرت ها به مرور زمان تغییر شکل داده و کاربردی تر شدند اما تا سال های بعد هنوز مورد توجه چوگان بازان واقع نشده بود. بعد از ده ها سال پولوشرت ها به یونیفرم رسمی چوگان تبدیل شد و جای خود را در میان ورزشکاران شیک پوش باز کرد.

جنس پارچه های پولوشرت ورزشی:

دو نوع اصلی پارچه عموما در ساخت پولوشرت ها مورد استفاده قرار می گیرد:

  • پارچه جودون
  • پارچه جرسه

باید ها و نباید های پوشیدن پولوشرت:

  1. در زیر آن لباس نپوشید:

از آن جایی که کارکرد اصلی پولوشرت ها برای انجام فعالیت های ورزشی است، به گونه ای طراحی شده است که نزدیک ترین لایه به پوست بدن باشد. از این روست که خود کمی جذب بوده و دیگر نیازی به پوشیدن لباس دیگری در زی ان نیست.

  1. یقه پولوشرت خود را بالا نبرید:

این کار چندان جالب نیست. اگر در زیر نور آفتاب وسوسه شدید تا این کار را انجام دهید تنها برای چند دقیقه و در یک شرایط کوتاه این کار را انجام دهید.

  1. روی پولوشرت پیراهن نپوشید:

در صورت پوشیدن یک مانتو زنانه جلو باز و یا یک پیراهن مردانه دقت کنید که پیراهن یا مانتو شما ساده و بدون جیب باشد.