مشاهده همه 12 نتیجه

نمایش 9 24 36

پوشاک با الیاف طبیعی

پوشاک با الیاف طبیعی از آن جایی که یاد آور کهن ترین لباس های مورد استفاده انسان هاست، همواره از حس خوبی در استفاده برخوردار بوده است. لباسی که می پوشیم به واسطه تماس مستقیمی که با پوست دارد بهتر است از جنس الیاف طبیعی باشد. زیرا پوشاکی که با الیاف طبیعی هستند با پوست انسان سازگاری بیشتری دارد. دلیل اصلی آن نیز استفاده از مواد طبیعی هستند که در تولید آن ها استفاده شده است.

استفاده کردن از لباس الیاف طبیعی در کنار اینکه به زیبایی و سلامت پوست کمک می کند، به حفاظت و تمیزی طبیعت نیز کمک می نماید.

افرادی که به مواد پلاستیکی و مشتقات نفتی حساس می باشند انتخاب اولشان پوشاکی تهیه شده از مواد طبیعی است. چون این لباس ها پارچه هایشان طبیعی و ارگانیک می باشد.

انواع الیاف به کار رفته در پوشاک با الیاف طبیعی عبارتند از

  1. گیاهی (مانند : کتان پنبه )
  2. حیوانی ( پشم و ابریشم)

از جمله قدیمی ترین پارچه هایی که توسط انسان تولید گردید لنین است که برای تولید لباس هایی با الیاف طبیعی بسیار به کار می رود و از محبوبیت بسیاری بهره مند است. پارچه لنین برای فصل هایی از سال که گرم است مناسب است و از گیاهی به نام کتان تولید می شود. گفتنی است از الیاف پنبه نیز برای لباس هایی با الیاف طبیعی استفاده می شود که پر طرفدارند.

نخ دیگر الیاف محبوب طبیعی-گیاهی  است که از گیاه پنبه به دست می‌آید. پارچه های نخی هوا را در خود به خوبی جریان می‌دهند، ضد حساسیت و بسیار لطیف هستند و برای کسانی که پوست حساسی دارند بهترین نوع پارچه محسوب می‌شوند. آنچه پارچه نخی را  مبدل به پارچه‌ای ایده آل برای تمام فصول کرده خاصیت رسانایی گرمای پایین آن است. لباس های تهیه شده از پارچه‌های تماما نخ به دلیل داشتن این ویژگی در تابستان از پوست شما در مقابل گرمای بیرون محافظت کرده و در زمستان گرمای بدن را به خوبی حفظ می‌کنند.

الیاف طبیعی حیوانی مانند پشم و ابریشم در زمستان و پاییز که هوا سرد است، برای تولید لباس های پشمی به کار می روند.

مزایای پوشاک الیاف طبیعی

  1. تن پوش زیبا
  2. مانع عرق کردن می شوند چون این پارچه ها با حالت محکم و فشرده ای که دارند جابه جایی هوا در آن ها به خوبی انجام می پذیرد
  3. پوشاک با جنس الیاف طبیعی به بدن نمی چسبد
  4. اگر درست نگهداری و شسته شوند پوشاکی که با الیاف طبیعی هستند دوامشان از الیاف مصنوعی بیشتر است.
  5. با اینکه پارچه هایی که از جنس الیاف طبیعی هستند خیلی سبک می باشند، اما قادرند بدن را گرم و یا خنک نگه دارند.
  6. در تهیه آنها از مواد شیمیایی سمی و غیر طبیعی بکار گرفته نشده است.

نحوه شست و شوی پوشاک الیاف طبیعی چگونه است؟

آب سرد و مایعات و همچنین استفاده از مواد بدون آنزیم برای شستن این نوع پوشاک مناسب هستند. لازم به ذکر است قرار دادن در معرض نور خورشید به تغییر رنگ لباس ها منجر می گردد و پودر ماشین لباسشویی از عمر لباس می کاهد.

نحوه اتو کردن پوشاک الیاف طبیعی

برای اتو کردن پوشاک الیاف طبیعی آن ها را پشت و رو کنید. در زمان اتو کردن پارچه الیاف طبیعی یا لنین، باید درجه اتو را به گونه ای انتخاب کنید که اتو اصطلاحا داغ باشد. با این حال اگر حرارت آن بیشتر از توان پارچه است مستقیما اتو را روی لباس قرار ندهید. اتو رو روی یک قسمت لباس نگه ندارید و دقت کنید سطح زیر لباس صاف و بدون برجستگی باشد که رد و برق آن روی لباس نیفتد. چروکی که بعد از پوشیدن پوشاک با الیاف طبیعی ایجاد می شود خیلی زیباست اما چروکی که بعد از شستن آن ایجاد می شود را حتما اتو بکشید.

شما می توانید این پوشاک ارزشمند را در دیبامد و در بخش مد و هنرهای دستی با کیفیت عالی و قیمت مناسب تهیه نمایید. ما در فروش آنلاین این پوشاک تلاش کرده ایم تا بهترین ها را در کنار یکدیگر قرار دهیم.