مشاهده همه 11 نتیجه

نمایش 9 24 36

پوشاک الیاف طبیعی زنانه

با خرید پوشاک الیاف طبیعی زنانه ، بانوان در کمد لباسشان موفق به داشتن لباس هایی می شوند که علاوه بر اینکه برای سلامتی مفید هستند برای محیط زیست نیز مفید می باشند. این موضوع از این جهت اتفاق می افتد که این لباس ها دیر تر خراب می شوند، عمر طولانی تری دارند و نیز از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند. با نگاه کردن به کمدتان متوجه پوشاک با الیاف طبیعی مانند نخ، پشم، ابریشم، کتان خواهید شد که سالهاست به دلیل دوام زیادی که دارند استفاده می شوند. از نیاز های اولیه انسان لباس می باشد. در گذشته لباس مردم خصوصا ایرانیان از الیاف طبیعی دوخته می شد. اما با پیشرفت کردن صنعت پارچه و پوشاک، الیاف مصنوعی به زندگی مردم ورود پیدا کرد.

الیاف طبیعی در پوشاک زنانه به دلیل ارگانیک بودنشان جایگاه خاصی در این صنعت پیدا کرده اند. انواع این الیاف طبیعی عبارتند از:

 1. الیاف حیوانی
 2. الیاف گیاهی
 3. الیاف معدنی

مزیت های استفاده کردن پوشاک الیاف طبیعی زنانه

 1. راحتی لباس
 2. مواد شیمیایی کمتر و حفظ سلامت و بهداشت بانوان
 3. مقرون به صرفه بودن
 4. ارتعاش طبیعی
 5. پایداری لباس
 6. کمک به محیط زیست

احتمالا برای هر فردی ممکن است بعد از شستشو مقداری آبرفت در بعضی از پوشاک الیاف طبیعی  اتفاق افتاده باشد که میزان آبرفت لباس بستگی به جنس پارچه و فرآیند تولید پارچه دارد.

آبرفت لباس های ارگانیک چگونه است؟

به تغییر کردن اندازه پارچه بعد از شستشو آبرفت گفته می شود و کم شدن عرض لباس از طول زیادتر می باشد. در مرحله تکمیل، درصد زیادی از آبرفت پارچه گرفته شده و پارچه تقریبا در اندازه واقعی خود ثابت می شود که در این مرحله چفت شدن حلقه بافت الیاف در هم صورت می گیرد.

آبرفت پوشاک الیاف طبیعی زنانه به چه دلایلی رخ می دهد؟ 

 1. آبرفت به دلیل استراحت پارچه
 2. آبرفت حاصل از تورم
 3. آبرفت ناشی از حرارت
 4. جمع شدگی ناشی از نمدی شدن پارچه

زمان استفاده کردن و شستن لباس هایی با الیاف طبیعی باید به چه مواردی توجه کرد؟ 

 1. آب سرد با دمای زیر 30 درجه مناسب شستن لباس های نخی است.
 2. خشک شدن لباس های الیاف طبیعی باید به خوبی انجام پذیرد زیرا بعد از شستن اگر به خوبی خشک نشوند بوی عرق در لباس باقی می ماند.
 3. اگر بعد از شستن لباس را به آهستگی و کمی کش دهید تا به حالت اولیه برگردد به اتو کشی نیاز ندارند.
 4. خورشید و دمای نرمال و طبیعی برای خشک کردن لباس الیاف طبیعی مناسب است.

پوشاک الیاف طبیعی زنانه مانند مانتو زنانه با دارا بودن میزان پنبه بالا برای مقاومت بیشتر نیاز به مقادیر اندکی پلی استر دارد. همچنین شیک بودن طراحی ها بستگی زیادی به ایستایی پارچه دارد. با این حال می توان گفت آن دسته از لباس زنانه ای که در بخش مد و هنرهای دستی زنانه قرار گرفته اند، دارای میزان بسیار اندکی از پلی استر بوده و بانوان عزیز می توانند با خیالی آسوده از آن ها استفاده نمایند.

جهت خرید پوشاک الیاف طبیعی زنانه می توانید به سایت دیبامد مراجعه کنید.