مشاهده همه 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

پلیور زنانه بافتنی

پلیور زنانه بافتنی از محبوب ترین لباس های زمستانی در میان بانوان است. آن ها به آسانی از پلیور های گرم و زیبای خود استایل های جذاب تهیه می کنند و می توانند در مواقع گوناگون از آن استفاده نمایند. یکی از معضلاتی که شاید شما تا به امروز به آن ها توجه کرده اید و ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد، نحوه نگهداری و استفاده بهینه از آن است.

اگر در ابتدای مسیر هستید و قصد خرید یک پلیور زنانه بافتنی را دارید، بهتر است مقاله ای را که برای پلیور بافتنی در سایت دیبامد قرار داده ایم مطالعه کنید. راه هایی که در ادامه می اید، در ادامه رعایت مواردی است که در ان مقاله به ان اشاره شده است.

روش های نگهداری از پلیور زنانه بافتنی:

اگر مقاله ای را که در بالا معرفی کردیم، مطالعه کرده باشید، خواهید دانست که جلوگیری از سایش و نحوه لکه بری یک لباس بافتنی می تواند تا حد زیادی از فرسایش آن جلو گیری کند. اگر شما هم یک پلیور زنانه دستباف دارید، بهتر است ادامه این بحث را با دقت مطالعه کنید.

حذف گلوله های ریز از سطح بافتنی: 

پیلینگ زدایی یا حذف گلوله هایی که از تجمع پرزهای پشمی بر روی لباس های بافته شده از پشم به وجود می ایند، به ویژه در مناطقی از آن که مورد فرسایش قرار گرفته اند، اهمیت فراوانی دارد. دلیل این امر کوتاه شدن محافظ فیبری نخ هاست و باعث خارج شدن الیاف پشمی از پیشچ و تاب نخ می شود.

برای از بین بردن آن ها نیازی به مواد شوینده قوی یا مالش فراوان نیست. تنها یک سنگ مخصوص ژاکت زنانه بافتنی را تهیه کرده و یا از یک برس ژاکت بهره ببرید و مثل عمل مسواک زدن این پرز ها را پاک کنید. در صورت استفاده از ژیلت های اصلاح دقت کنید که حتما این کار را به آرامی و صبر زیاد انجام دهید. تا آسیبی به لباس شما وارد نگردد.

بخار دادن پلیور های بافتنی: 

همچنان بخار دادن به پلیور زنانه بافتنی، یک روش عالی برای تازه سازی الیاف پشمی بین شستشو ها فصلی و یا مابین دفعات شستشوی آن است. گرما و رطوبت به کار رفته در پارچه پلیور شما، می تواند چین و چروک های ان را صاف کند. شما می توانید به راحتی در حمام منزل خود نیز، پلیور تان را از جایی آویزان کرده و با بخار موجود در هوا، بخار دهید. یا از یک اتو بخار استفاده کنید. برای اتو کشی با اتو بخار، هیچ گاه آن را در معرض تماس مستقیم با سطح آهن اتو قرار ندهید. شما می توانید با دستان خود لباس در حال بخار را شکل دهید.

شستن پلیور: 

حالا که به مرحله شستشو پلیور زنانه بافتنی رسیده ایم، بهتر است بدانید تنها هدف ما این است که لباس ما به طور خاص مورد سایش زیاد قرار نگیرد. شستن با دست می تواند آسیب بسیار کمی به لباس شما بزند. برخلاف تصور دیگران شستن با دست دردسر کمتری دارد. تنها کافی است هر چند وقت یکبار لباس های خود را با عشق چنگ بزنید.

یک تشت آب با دمای سرد تهیه کنید. توصیه های نوشته شده در مورد مایع شوینده را که روی لباس درج شده جدی بگیرید. با کمی صابون هم می توانید پلیور زنانه خود را بشویید.