مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

پالتو زنانه اسپرت

اگر تا بحال به این موضوع فکر کرده باشید که چگونه یک پالتو زنانه اسپرت بپوشید اما از سر ندانستن خرید آن را کنسل کرده باشید تنها نیسیتید.

بسیاری از بانوان شیک پوشی که از سایت دیبامد خرید می کنند برای ما ایمیل می فرستند و دوست دارند بدانند که چگونه می توان این پالتو زنانه را به صورت منظم در زمره لباس های روزانه خود استفاده کنند. در این مقاله شما می توانید قبل از انتخاب هر گونه پالتو با نحوه پوشیدن آن و بهترین مارکی که می توانید تهیه کنید آشنا شوید.

پالتو زنانه اسپرت چیست؟

پالتو اسپرت در واقع چیزی شبیه به ژاکت زنانه و یا یک پلیور زنانه است که در واقع متناسب با هیچ مدل شلوار و یا لباس دیگری ساخته نمی شود. این موضوع اصلی ترین تمایز کت ها و پالتو های اسپرت با دیگر انواع پالتو های زنانه است.

گاهی به این پالتو ها، ” پالتوی عجیب ” اطلاق می شود. زیرا مدل آن کمی جسورانه تر و برش های روی آن نامتعارف تر از همه مدل های کلاسیکی است که شما دیده اید و یا می شناسید.

عمما جنس پارچه هایی که پالتو اسپرت زنانه را از آن ها تهیه می کنند می توانند یکی از این موارد زیر باشد:

  • پشم
  • پنبه
  • پشم گوسفند

رنگ این پارچه ها می تواند یکدست بوده و اغلب به صورت شطرنج های جسورانه تر و یا چهارخانه و راه راه هستند.

تفاوت پالتو اسپرت با بلیزر ها:

پالتو زنانه اسپرت ممکن است ظاهری کاملا شبیه به انواع کت و پلیور های ورزشی و یا بلیزر ها داشته باشد اما کاربرد و هدف هر کدام از آن ها کاملا با دیگری متفاوت است. ممکن است هر بلیزر یک پالتو اسپرت باشد اما بر عکس آن همیشه صادق نیست.

تفاوتی که وجود دارد همانطور که گفته شد به هدف ساخت و طراحی هرکدام و پیشینه ای است که در آن ها وجود دارد.

 تعریف بلیزرها:

در یک روایت بلیزرها در ابتدا با الهام از یک ژاکت ملوانان انگلیسی در قرن نوزده میلادی طراحی شده اند. بلیزرهای این مدلی عموما در سر آستین های خود دکمه می خورند و گفته می شود که اصطلاحا نام بلیزر از روی کشتی ای که برای اولین بار آن را بر تن کرده اند گرفته شده است.

در روایتی دیگر آمده است که بلیزر ها در واقع یک ژاکت قرمز بوده اند که در اواخر دهه 80 میلادی توسط برخی از اعضای دانشجویی داشناگاه کمبریج استفاده می شده است. مهم نیست که شما به چه داستانی اعتقاد داشته باشید. مهم این است که بدانید دکمه های فلزی در بلیزرها استفاده می شود و می توان آن ها را در رنگ های شارپی همچون زرد، قرمز و سبز یافت.

تفاوت بلیزر و کت اسپرت:

اما برخلاف بلیزر ها که داستان طراحی آن ها از روی آب اغاز شده است، آن ها از خشکی  از روی زمین آمده اند. آنها برای اولین بار برای ورزشکارانی طراحی شده بود که در حومه انگلیس اسب سواری، شکار و کراکت بازی می کردند.

دلایل راحتی آن ها به شرح زیر است:

  • وصله های آرنج
  • زبانه های باد
  • کمربندها
  • پشت و جیب های چین دار
  • مچی های آستین