مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

پالتو خز

مدتی است که پالتو خز دوباره به عرصه مد بازگشته است. دانشمندان می گویند که انسان ها از حدود 170 هزار سال پیش اولین پالتو های خز را مورد استفاده قرار دادند. آن ها عمدتا بای گرم نگه داشتن خود آن هم در کولاک عصر یخبندان به پوشیدن انواع این پالتو های زیبا روی می آوردند. با گذشت زمان و پیشرفت بشر در عرصه تولید لباس زنانه و مردانه، شکل پالتو های خزدار نیز تغییر یافت و استفاده از ان ها با پیشرفت هایی روبرو شد.

در طول هزاره ها و سده های مختلف، استفاده از پالتو های خزدار امری لوکس و نمادی از ثروت و مد بود. شاید شما هم مانند کارشناسان دیبامد دوست داشته باشید با انواع پالتو خز آشنا شوید. این مقاله برای شما نوشته شده است.

انواع پالتو خز:

قبل از توضیح انواع پالتو های خزی که در جهان معروف شده اند، باید بگوییم که ما در دیبامد به کلی استفاده از این پالتو ها را برای حفظ محیط زیست مضر دانسته و محکوم می نماییم.

  1. پالتو خز چینچا:

چینچا یا چینچیلا (Chinchilla ) نام حیوانی است از تیره جوندگان که در آمریکای جنوبی زیست می کند. مدت ها پیش برای اولین بار این سرخپوستان بودند که از پوست این حیوان لباس درست کردند و استفاده کردند. با گذر زمان این پالتو ها در سراسر اروپا نیز به شهرت رسیده و محبوب شدند. این نوع پالتو یکی از گرانترین انواع نمونه های پالتو های خزدار است. از ویژگی های آن تراکم بالای خز است به طوری که دستان شما هنگام لمس آن با درشتی سطح آن روبرو می شود.

  1. خز مینک:

مینک یک نمونه از انواع راسو است که در مناطق شمالی آمریکا زیست می کند. همچنین می توان در سراسر جهان نیز نمونه های مشابه آن را پیدا کرد.

پالت خز مینک فراوانی بیشتری داشته و از کیفیت بالایی برخوردار است. این درحالی است که استفاده از ان در تهیه و ساخت پالتو زنانه بیشتر از نمونه های پالتو مردانه آن است. از مشخصات آن نرمی سطح و دوام بالای آن هاست .

  1. سیاه گوش:

پوست خزدار گربه سیاه گوش که در اروپا، روسیه و آمریکای شمالی یافت می شود از محبوب ترین انواع خز بوده و پالتو خز که از آن تولید می گردد نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. از مشخصات آن حالت ابریشمی و نرم و خالدار بودن آن است. نمونه های روسی این پالتو ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و نمونه های آمریکایی آن از تنوع کمتر و قیمت مناسبتری برخوردار هستند.

  1. روباه:

پوست روباه سالیان درازی است که برای مصارف مختلف در تولید انواع لباس زمستانی مورد استفاده قرار می گرفته است. پوست روباه ها گرم و کرکی هستند و در عین حال سبک اند.

از نشانه های پالتو خز روباه، نرمی و براق بودن آن است و با یک لایه زیرین ضخیم می شوند و به گزینه ای ایده ال در امر تولید لباس در می آیند.

پالتو خز روباه به دلیل روش های تولید چند وجهی خود ، و با تنوع گسترده ای که در طیف رنگ دارد یکی از جذاب ترین آیتم های لباسی در اذهان طراحان مد است.