مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

هدبند مردانه بافتنی

اولین چیزی که ممکن است در هنگام پوشیدن یک هدبند مردانه بافتنی به ذهن شما خطور کند، از دست دادن موهای تان است. اگر شما سندروم ریزش موی سر دارید، این مسئله بسیار طبیعی است که بخواهید زمین و زمان را در این امر مقصر بدانید. شما شامپوی مورد استفاده خود و ژنی که از نسل مادرتان به شما رسیده است را سرزنش می کنید. چه برسد به هدبند مردانه ای که استفاده می کنید. باید در همین اول کار خاطر نشان کنیم که این موضوع کاملا به ژنتیک شما بازمی گردد و نیازی به کلنجار رفتن با موارد گفته شده در بالا ندارد.

جالب است بدانید که انواع هدبند و کلاه مردانه می توانند تا حد زیادی از ریزش موهای شما جلوگیری کرده و آن را به تعویق بیندازند.

هدبند مردانه بافتنی و ریزش مو

همانطور که می دانید ژن کچلی در آقایان و خانم ها عامل اصلی ریزش مو به حساب می آید. اما در بسیاری از مواقع سرعت ریزش را با اختلالات هورمونی که پیش می آید مرتبط می دانند. در این میان در برخی از بازه های زمانی پیش می آید که ریزش مو اتفاق می افتد و گاها خود به خود متوقف می شود. این موارد را در علم پزشکی به عنوان اثرات جانبی ناشی از استفاده از مواد دارویی می دانند.

فولیکل مو در بسیاری از موارد می تواند به دلیل موارد زیر آسیب ببینید:

  • استفاده از مواد شوینده نامناسب
  • روش ناصحیح شستشو
  • قرار گرفتن در معرض سرما و گرمای شدید
  • چربی کنترل نشده موها
  • خشکی بیش از حد و شکننده شدن ساقه موها

آیا پوشیدن هدبند و یا کلاه در ریزش مو موثر است؟ 

باید در این مورد گفت: به صورت مستقیم خیر. اما چند مشاهده و پژوهش نشان داده اند که ریزش مو را می توان تا حدی با پوشیدن مرتب هدبند مردانه بافتنی کنترل کرد.

در باور عموم این گونه است که با پوشیدن کلاه بافتنی مردانه و یا هدبندی با این خصوصیات امکان الکتریسته ای شدن موها وجود داشته و می تواند باعث ریزش مو و کنده شدن موها شود. اگر این باور درست باشد باید گفت بسیاری از مردان یهودی که به پوشیدن کلاه مبادرت می ورزند، باید تاکنون موهای خود را از دست می دادند. همچنین بسیاری از افراد نظیر گاوچران ها که برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به صورتشان مجبور به استفاده از انواع کلاه مردانه دوره دار هستند.

دلیل اصل حفظ موها با کمک هدبند مردانه بافتنی

در این میان می توان گفت یک مسئله سبب می شود تا معمای ریزش مو و پوشیدن کلاه و هدبند های مردانه را برای همیشه تمام کنیم. و آن این است که دوره رشد مو، که شامل تقویت ریشه، جوانه زدن و بلند شدن ساقه است، نیاز به مراقبت دارد. تابش مستقیم نور خورشید، سرد شدن ناگهانی، گرد و غبار ( که باعث خشک شدن مو می گردد) از عواملی است که می تواند به موهای تازه رشد کرده آسیب بزند. همچنین استفاده از کلاه های تنگ موجب شکستن و نازک شدن آن ها می شود.

ما در دیبامد با توجه به علل گفته شده در بالا خرید هدبند مردانه بافتنی را به دلیل راحتی و کارایی بیشتر پیشنهاد می کنیم.