مشاهده همه 15 نتیجه

نمایش 9 24 36

هدبند زنانه پارچه ای

آیا تا به حال به این موضوع که هدبند زنانه پارچه ای را به عنوان یک اکسسوری مو مورد استفاده قرار دهید فکر کرده اید؟ بسیار پیش می آید که ما به دنبال راهی برای حالت دادن به موهای خود هستیم. استفاده از هدبند و تل زنانه راهی برای برون رفت از این ماجرا است. اما زمانی که می خواهیم حالتی متفاوت را با روسری و شال خود امتحان کنیم این موضوع ما را با چالش های متفاوتی روبرو می سازد.

با توجه به این نکته که به کار گیری یک هدبند پارچه ای می تواند تا چه اندازه در استایل شما تاثیر گذار باشد بهتر است این مقاله دیبامد را تا انتها مطالعه کرده و به کسب آگاهی در رابطه با انواع مدل های هدبند های پارچه ای بپردازید.

انواع مدل های هدبند زنانه پارچه ای

مدل های متنوعی که هدبند های زنانه ای که در بازار به چشم می خورند و از پارچه تولید می شوند را می توان از دو منظر مورد بررسی قرار داد.

  1. نوع پارچه
  2. نوع مدل

در هر صورت ما به بیان ویژگی هر دوی آن ها می پردازیم:

اگر می خواهید یک هدبند زنانه پارچه ای را تهیه کنید، باید به این موارد در انتخاب نوع پارچه آن دقت کنید:

انواع پارچه مورد استفاده در تهیه هدبند های زنانه

  • ریون

این پارچه سبک است و قابلیت انعطاف بالایی دارد. در واقع این پارچه را می توان مدتی طولانی و با فرم خاصی که دارد برای روسری های مختلف مورد استفاده قرار داد. اگر حجم کم آن را در نظر بگیریم، گاه بر اثر استفاده طولانی مدت امکان جابجایی آن بر روی سر و در زیر روسری یا مقنعه زنانه ای که بر سر دارید، پیش می آید. این موضوع در حالی است که برخی از مدل های این نوع هدبند با وجود دو بند در پشت خود به محکم ماندن آن کمک شایان توجهی می کند.

  • لمه

این پارچه نیز از سبکی بالایی برخوردار است. جنس این پارچه گرچه از درصدی نایلون برخوردار است، اما می تواند از ریون قابلیت تنفسی بالاتری را ایجاد کند. همچنین این پارچه می تواند در رنگ های براقی همچون برنزی، نقره ای و طلایی ظاهر شود. که خود این هدبند ها جلوه بی نظیری به  شال یا روسری زنانه شما می بخشند.

  • پارچه های پولکی

اگر شما یک هدبند پارچه ای را پیدا کردید که از پارچه های پولکی تهیه شده اند، در واقع دو جداره هستند. به این معنا که یک طرف آن کشی و طرف دیگر آن کشی و پولکی است. این هدبند ها هم با بافت درشت خود می توانند خاصیتی مشابه با هدبند های لمه ای داشته باشند.

  • استفاده از پارچه های نخی

کاربرد این هدبند ها به گونه ای است که با کمک یک گیره یا یک اکسسوری زنانه اضافه متنوع می شوند. همچنین نقش هایی که بر روی خود پارچه های آن جاری است از تنوع بالایی برخوردارند. عرض این هدبند ها کم است به دلیل آن که مانند نمونه های قبلی به خوبی روی سر فیکس نمی شوند.

مدل طراحی هدبند زنانه پارچه ای

در عین اینکه می توان نمونه های زیادی را در این بخش مثال زد، اما معروف ترین آن ها شامل موارد زیر است:

  • نیم کلاه
  • گره ای
  • باندانا
  • مزین به هنرهای دستی و تزئینی