مشاهده همه 12 نتیجه

نمایش 9 24 36

مکرومه

گمان می شود شاید هنر مکرومه ( Macrame ) به این دلیل که برای اولین بار در استایل های بوهمین در دهه 60 و 70 مورد استفاد واقع شد. اما این اعتقاد اشتباه است. زیرا هنرگره زده نخ ها و استفاده از آن ها در حاشیه لباس ها، آویز ها و قالیچه ها، از قرن سیزدهم میلادی آغاز شده بود و در عصر ویکتوریا به اوج شکوفایی خود رسیده بود.

استفاده از مکرومه در لباس های امروزی:

به نظر می آید استفاده از هنر زیبا و اصیل مکرومه بافی در استایل هیپی و گرانچ، توانست بار دیگر به شهرت و اوج گرفتن محبوبیت آن کمک کند. اما دیری نپایید که مکرومه توانست راه خود را به دکوراسیون داخلی نیز باز کند.

شما می توانید بسیاری از اکسسوری های دست ساز ی را که در بخش مد و هنرهای دستی مشاهده می کنید و با تکنیک های گره ای مکرومهبافی ساخته شده اند را در سایت دیبامد تهیه کنید.

این موارد می توانند شامل :

باشند.

به نظر می آید مجددا استفاده از گره زدن نخ های پنبه ای، همانند آن چه که در گذشته در حاشیه لباس ها استفاده می شده است، به استایل های روزمره ما برگشته باشد. بسیاری از سبک های مینیمال نیز، از آن جایی که رنگ های به کار رفته در سازه های مکرومه ای، از رنگ های خنثی تشکیل شده اند، از این محصولات استفاده می کنند.

رعایت نکات در استفاده از محصولات مکرومهبافی شده:

به یاد داشته باشید که این محصولات اغلب از گره خوردن نخ های پنبه ای ساخته شده اند. می توانند به راحتی بسوزند و یا رطوبت را به خود جذب کنند.

با این حال هیچ حساسیتی برای پوست شما ایجاد نمی کنند. به راحتی شسته می شوند. نرم و لطیف و مهربانند و می توانند تا سال ها در کمد لباس شما جای بگیرند.