مشاهده همه 4 نتیجه

نمایش 9 24 36

مقنعه مشکی زنانه

اگر به روزهای تحصیل برگردیم قطعا به عنوان یک دختر جوان در دبیرستان برای اولین بار بود که مقنعه مشکی زنانه را بر سرمان کردیم. اما از آن زمان تا به امروز مقنعه مشکی به عنوان یک اکسسوری زنانه کاربردی در کمد لباس ما جای گرفته است. تنها وقتی برای همیشه از ما خداحافظی می کند که بخواهد، جایش را به یک مقنعه جدید بدهد.

در واقع به دو دلیل عمده مقنعه مشکی زنانه از سر ما دست بر نمی دارد:

  • استفاده بیش از اندازه از رنگ مشکی در میان ما ایرانیان
  • هماهنگی خوب و مطلوب رنگ مشکی با رنگ دیگر لباس هایی که بر تن می کنیم.

اما آیا واقعا مقنعه های مشکی به همان صورت قابل استفاده هستند؟

جایگزین هایی برای مقنعه مشکی زنانه

بسیاری از موارد پیش می آید که شما می توانید از مدل مقنعه زنانه دیگری به جای مقنعه های مشکی خود استفاده کنید. با این همه که این مدل ها گرچه زیبا و کاربردی هستند. باز هم نمی توانند جایگزینی صد در صدی برای مقنعه های مشکی شما باشند. این مدل ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

  1. در محل کار

هیچ نیازی به استفاده از مقنعه مشکی در محل کار شما نیست. شما به آسانی می توانید از مقنعه اداری استفاده کنید که از چند رنگ متنوع تشکیل شده باشد. در ضمن برای بررسی آن نیازی به صرف وقت و هزینه بالا هم نیست. شما می توانید به آسانی آن را با رنگی که برای برند سازمان شما استفاده می شود، انطباق دهید.

  1. در استایل روزانه

اگر به دنبال یک حجاب آسان و کامل هستید، قطعا مقنعه زنانه گزینه مناسبی است. اما می توان به غیر از آن هم به موارد دیگری فکر کرد. مثلا می توان به داشتن استایلی رنگی با کمک مقنعه زنانه رنگی فکر کرد. این موضوع می تواند آن قدر جذاب باشد که شما به راحتی همه فکر و زمان خود را به انتخاب رنگی کاربردی در کنار دیگر لباس های خود گذاشته و دست به انتخابی درست بزنید.

  1. در مجالس رسمی

شاید مقنعه مشکی زنانه برای امور جدی و رسمی مناسب باشد. اما هزینه هایی را هم برایتان در بر دارد. شما نمی توانید یک مقنعه مشکی را در مواقعی که می خواهید با استایل و ظاهر دیپلماتیک ظاهر شوید بر سر کنید. در این مواقع استفاده از یک مقنعه مجلسی زنانه می تواند به شما کمک کند تا ظاهر رسمی و جدی تری را در عین شیک پوشی و گشاده رویی داشته باشید.

  1. در مراکز خدماتی

پوشیدن رنگ مشکی برای اولین بار در لباس های صفویان و در نیرو های نظامی آن ها به چشم می آمد. آن هم برای ایجاد رعب و وحشت. همچنین ما ایرانی ها در مراسم عزا و سوگواری نیز از رنگ مشکی استفاده می کنیم. تعجبی ندارد که نپوشیدن مقنعه زنانه مشکی در مکان هایی چون بیمارستان ها، مراکز درمان و مشاوره، سالن های زیبایی و رستوران ها نه تنها امری غیر لازم و گاها ممنوع است.

سعی کنیم با انتخاب صحیح و استفاده مناسب از همه ظرفیت های طراحی لباس، به داشتن یک کمد سالم لباس زنانه  کمک کنیم.