مشاهده همه 3 نتیجه

نمایش 9 24 36

مقنعه مجلسی دخترانه

مفهوم حجاب و با طبع آن استفاده از مدل هایی همچون مقنعه مجلسی دخترانه خیلی جدید نیست. اصولا استفاده و به کار گیری آن به سال ها قبل بر می گردد. در حقیقت، این مفهوم بسیار کهن است. وقتی که در قرن ششم بعد از میلاد مسیح، دین مبین اسلام در شبه جزیره عربستان ظهور کرد و مفهوم آن بعد از مدتی فرا گیر شد، زنان از حجاب به عنوان یک فریضه دینی استقبال کردند. در واقع حجاب به معنای پوشیدن تمام بدن  از نگاه نامحرمان است. برای این منظور لباس های مختلفی برای پوشش بدن در میان لباس های زنانه طراحی و به مرحله استفاده رسید.

مدل های متنوع مقنعه مجلسی دخترانه

چادر و مقنعه دخترانه در واقع راهی برای پوشاندن بدن دختران به سن تکلیف رسیده و تمرین حجاب در سنین بالا تر است. کودکان دوست دارند شبیه به بزرگتر هایشان باشند. آن ها از سنین کودکی با نگاه کردن به اطراف یاد می گیرند که باید برای پوشش خود چه لباس هایی را انتخاب کرده و بر تن نمایند.

در واقع شال دخترانه، روسری دخترانه و … مدل هایی است که برای دختران خردسال و نوجوان طراحی شده است و می خواهد در آموزش حجاب به آن ها موثر باشد.

از این رو مدل های متنوعی از حجاب برای دختران طراحی شده است.  آن چه که مهم است پوشیده شدن سر و سینه است. اما برای کودکان استفاده از رنگ های شاد و مدل های متنوع مقنعه می تواند تاثیر بسیاری در تحریک و ایجاد علاقه برای آن ها داشته باشد.

مقنعه دخترانه کراواتی

این مقنعه که نمونه آن را می توان در مدل های مقنعه زنانه نیز یافت، شکلی از رسمیت و متفاوت بودن را دارد. در واقع برای کودکان با نگین هایی خاص آن را تزئین هم می کنند. نمی توان گقت برای همه مجالس مناسب هستند. اما قطعا برای رفتن به کلاس هایی با مزمون آموزشی می توانند مناسب باشند. این مدل به این صورت است که یک کراوات در زیر چانه مقنعه ایجاد شده است که می توان آن را گره زد.

مقنعه کرپ دو رنگ

یکی از مدل های مقنعه مجلسی دخترانه، نمونه های مقنعه های رنگی است که از پارچه های کرپ تهیه شده است. این مقنعه ها را می توان یکی از زیبا ترین نمونه های مقنعه دخترانه دانست. زیرا لختی و ایست خوب پارچه می تواند برای بچه ها که همواره در جنب و جوش هستند، مرتب و آراسته باقی بماند.

مقنعه حجاب مالزی

این مقنعه که در واقع از مدل های متنوع عربی الهام گرفته شده است برای بچه ها بسیار مناسب است. این مقنعه از دو تکه تشکیل شده است. یکی از آن ها شامل هدبند دخترانه است . دیگری همان بخشی است که کار کرد مقنعه را داشته و سر و گردن را می پوشاند. نمونه های مقنعه مجلسی دخترانه که به این صورت طراحی  شده اند، شامل مدل های مختلف جواهر دوزی و سنگ دوزی شده است. می توان این مقنعه را در مراسم های متنوع مذهبی بر سر دختر دلبندتان بپوشانید. شما می توانید با سادگی و ظرافت آن را با دیگر لباس های او ست کنید.