مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

مقنعه دانشجویی

مقنعه دانشجویی مدلی از مقنعه زنانه است که یک برش بر روی قسمت جلو و یا اصطلاحا نقاب بالای سر آن وجود دارد که می تواند کاربری همانند تل سر زنانه داشته باشد. از ویژگی های این مدل مقنعه خنکی و راحتی، همچنین سادگی و رسمی بودنش است. که آن را جزو محبوب ترین مدل های مقنعه و حجاب اسلامی کرده است. این پوشش زیبا از جنس نخ می باشد و به دلیل رنگبندی یکدست و تیره ظاهر ساده و مناسبی را برای محل کار و محیط های رسمی دارد.

مقنعه دانشجویی چیست؟

در ابتدا اجازه دهید تعریفی صحیح از مقنعه برایتان ارائه دهیم. مقنعه پوششی است که سر و گردن را تا پایین سینه ها و ناف به طور محسوس و مشخصی می پوشاند و بخشی از پوشش زنان مسلمان محسوب می گردد. پوشیدن مقنعه به حجاب کمک می کند و منجر به این امر می گردد که بانوان محجبه هیچ گونه نگرانی نداشته باشند و به امور روزانه خود بپردازند. در این میان مدل های متنوع مقنعه همچون مقنعه دانشجویی برای راحتی و کاربرد های مشخصی طراحی شده است. از آن جایی که بانوان دانشجو تحرک بیشتری دارند و همچنین اغلب از قشر جوانتری هستند، تنوع و کاربری مقنعه های دانشجویی برای آن ها مناسب است.

انواع جنس مقنعه دانشجویی

  1. مقنعه نخی 

این جنس مقنعه چروک پذیر می باشد ولی به دلیل نخی بودن بسیار خنک و راحت است. این مدل از اکسسوری زنانه می تواند برای بانوان کارمند و دانشجو که قرار است برای مدت زمان زیادی مقنعه بر سر داشته باشند، مناسب باشد.

  1. مقنعه نایلونی

از نظر رنگ بندی متنوع می باشد و رنگ های زیبایی دارد و مناسب آن دسته از بانوانی می باشد که خواهان آراستگی هستند. چون چروک نمی شود و روی سر صاف می ایستد.

  1. مقنعه کرپ

مقنعه کرپ چون چهره فرد را خیلی جدی نشان می دهد برای دانشجویان مناسب نیست. اما قابل استفاده برای اساتید و مجریان تلویزیونی است.

  1. مقنعه بروجرد

رنگ آن مشکی است و به دلیل پنبه بودن، ماندگاری رنگ مشکی آن بیشتر است. رنگ مشکی آن به هیچ وجه به رنگ قرمز و یا سبز نمی رود.

پوشیدن مقنعه دانشجویی بر اساس فرم صورت

صورت های مثلثی

به آن دسته از بانوانی که دارای صورت مثلثی هستند و قصد پوشیدن مقنعه دانشجویی را دارند توصیه می گردد پایین چانه شان را بپوشانند. چون به دلیل کم عرض بودن قسمت چانه انتهای مقنعه نیز اگر تیز شود مناسب نیست. همچنین با تا زدن مقنعه به سمت داخل می توانید پیشانی کم عرضی داشته باشید.

صورت های گرد و پیشانی کوتاه

بانوانی با صورت گرد پیشانی کوتاه و عریض دارند که با کمک دستمال سر، هدبند زنانه  و توربان حجاب می توانند عرض پیشانی را کم تر و درعوض بلند تر جلوه دهند. اما توجه کنید که به هیچ عنوان ارتفاع پیشانی را کم نکنید و بیشتر از یک چهارم پیشانی را نگیرید.

صورت های کشیده

با پوشیدن هدبند های تیره رنگ و اکسسوری های متنوع همچون تل سر، در زیر مقنعه دانشجویی صورت فرد کشیده تر به نظر می رسد و این فرم صورت زمانی که فرد تصمیم به پوشیدن مقنعه دانشجویی دارد، باید به صورت سرگرد تازده شود و با تا زدن کناره های مقنعه گونه ها مشخص گردند.