مشاهده همه 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

مدل سارافن سنتی

تنها دیدن یک مدل سارافن سنتی کافی است تا بدانیم همه کشور ها دارای فرهنگ و سنتی ریشه دار هستند و طراحان لباس تلاش می کنند تا با مدرن کردن آن ها بتوانند از گوشه های هر کدام از آنها در طراحی های خود استفاده نمایند. از طرح های مقنعه حجاب گرفته تا انواع مدل های مانتو کیمونو، ساری هایی که به شکل پانچو درآمده و… می توان دریافت که لیست بلند بالایی از طراحی های تلفیقی وجود دارد که مدل سارافن سنتی یکی از آن ها به حساب می آید.

طراحی مدل سارافن سنتی

تا کنون طراحان زیادی تلاش کرده اند تا از سنت و مدرنتیه، تلفیقی چشم نواز ایجاد کنند که بتوانند بر دل مخاطب امروری بنشینند. شاید سارافن زنانه از آن جایی که توانسته است در همه کشور ها و برای همه بانوان لباس زنانه ای مناسب باشد، مورد نگاه ویژه طراحان مد قرار گرفته است.

مدل های آسیا باریوا

یک طراح روسی به نام Asiya Bareeva مدت هاست که مجذوب فرهنگ های چند ملیته شده است و تلاش می کند تا از این کانسپت در طراحی لباس های خود استفاده نماید. از آن جایی که سارافن ها لباس سنتی روسیه هستند گزینه مناسبی برای رساندن صدای او به سراسر جهان هستند.

او تلاش کرده است در مدل سارافن سنتی خود از همه فرهنگ هایی نظیر اسلام، بودا و خرده فرهنگ های مذهبی دیگر بهره بگیرد. او حتی آیتم های لباسی را طراحی می کند که تنها در این فرهنگ ها شناخته شده است اما امروزی تر شده و می توانند به دیگر افراد معرفی شوند.

بسیاری از این طرح ها را می توان به همراه گلدوزی های زیبا و نمونه های سوزن دوزی شده جذاب یافت که نمونه های مشابه آن ها در بخش مد و هنرهای دستی زنانه قابل رویت است.

عموما در این لباس ها رنگ های خنثی و زیبایی قابل مشاهده هستند که با گل های سرخ گلدوزی شده ای تلفیق شده اند.

او همچنین به اکسسوری های زنانه نیز همین نگاه را دارد و توانسته تاکنون صدها مدل زیورآلات دست ساز را که با مدل سارافن سنتی او همخوانی دارند، طراحی و اجرا کند.

مدل های بارجیس

Barjis Chohan طراح معروف انگلیسی توانسته است برند لوکس خود را در زمینه طراحی و تولید پوشاک بانوان مسلمان پایه گذاری کند. در مدل سارافن سنتی او می توان نقش هایی از نقاشی های سنتی خاورمیانه را یافت. خط لباس های طراحی شده چوهان همه مدرن و امروزی هستند. از انواع توربان های زنانه گرفته تا شال هایی که چاپ دستی شده اند و همچنین پیراهن های زنانه موقر و شیک امروزی  که با کانسپت های سنتی خود جلوه خاصی دارند.

مدل های طراحی شده توسط دو هوآنگ

طراح کره ای با نام Hwang Yi-seul که به تازگی برند خود را راه اندازی کرده است در طراحی های خود از لباس معروف زنان کره با نام hanbok  الهام گرفته است. در این لباس ها که سارافن بلند زنانه نیز دیده می شود با یک مدل سارافن سنتی برخورد می کنیم که شبیه به هنبوک هست اما تغییرات عمده ای در جهت کاربردی تر شدن داشته است.