مشاهده همه 8 نتیجه

نمایش 9 24 36

مانتو مجلسی

در کشور ما انتخاب و خرید مانتو مجلسی یکی از مشغله های ذهنی بانوان شیک پوش بوده و هست. آن ها برای رفتن به مهمانی ها و یا شرکت در مجالس خود سخت به دنبال مدلی از مانتو زنانه می گردند که بتواند تا حدی نیاز های آن ها را بر طرف کند.

در واقع مانتو های مجلسی در کشور ما تا حدودی جایگزین پیراهن ها و دامن های مجلسی هستند که در مراسم های مشابه آن در سراسر جهان پوشیده می شوند. همانطور که مانتو اداری جایگزین کت و دامن زنانه در ادارات و مکان های کاری ما شده است.

شما می توانید نمونه های زیادی از مانتو مجلسی را در فروشگاه لباس اینترنتی دیبامد مشاهده کنید. همچنین برخی از آن ها که با استفاده از هنر دست صنعتگران هنرمند ایرانی تزئین شده اند در بخش مد و هنرهای دستی زنانه دیبامد عرضه شده اند.

انواع مدل مانتو مجلسی

برای مانتو های مجلسی می توان مدل های فراوانی را در نظر گرفت. از آن جایی که این لباس زنانه می تواند با تزئینات دست و برش های مختلف و طراحی های متنوع آماده گردد. با این همه می توان آن ها را در دسته بندی های زیر قرار داد.

 1. مانتو های کار شده

این مانتو مجلسی از یک لایه پارچه رویه و یک لایه آستر تشکیل شده اند. در واقع تکنیک های متعددی برای تهیه آن ها به کار رفته است که ظاهرشان را به کلی از دیگر لباس ها و مانتو های شما متمایز می سازد. این تکنیک ها شامل موارد زیر هستند:

 • سنگ دوزی
 • گلدوزی
 • جواهر دوزی
 • ملیله دوزی
 • روبان دوزی

موارد دیگری نظیر کچه و غیره هم وجود دارد که می تواند برایتان جالب باشد.

 1. مانتو های جلوباز

این مانتو ها به شما این امکان را می دهند که با لایه زیرینی که بر تن می کنید، استایل خود را به طرز زیبایی ارتقا دهید. استفاده از انواع شومیز زنانه و پیراهن های سبک اما کار شده در زیر مانتو می تواند خیال شما را از ظاهری مناسب راحت کند. همچنین بستن قزن های مانتو مجلسی شما می تواند ظاهری کشیده و بدون چین را ارائه دهد که خود جلوه خوبی به لباس شما می بخشد.

 1. آستین های مدل دار

از آن جایی که مانتو خود یک پوشش ساده و اسلامی است با استفاده از برش های متنوع در آستین ها می توان ظاهر آن ها را با تغییراتی چشم گیر همراه کرد. به این منظور مدل های مختلفی از برش آستین ها وجود دارد که با الهام از  لباس های مجلسی پوشیده غربی در آن به کار رفته است.

 • آستن های کلوش
 • آستن های فانتزی
 • آستین های لاله ای
 • آستین رگلان

هم چنین مروارید دوزی ها و جواهر دوزی های روی سر آستین و بخش های دیگر آن می تواند جلوه زیبایی به مانتو مجلسی شما ببخشد.

 1. مانتو های چند تکه

اپلیکه دوزی یا تکه دوزی در طراحی مانتو مجلسی بسیار رایج و زیبا است. استفاده از چند رنگ نزدیک به هم و یا کاربرد طرح های متنوع پارچه در کنار هم دیگر در مانتو شما می تواند خود جلوه زیبایی به ظاهر شما ببخشد.