مشاهده همه 5 نتیجه

نمایش 9 24 36

مانتو اداری

شاید امروزه با گسترش استارت آپ ها و شرکت هایی با نیروهای خلاق و جوان لفظی با عنوان مانتو اداری چندان طرفدار نداشته باشد. اما از آن جایی که ادارات دولتی و رسمی نیازمند پوششی رسمی هستند، مانتو های اداری همچنان تولید و طراحی می شوند.

اما شما می توانید طرح های زیادی را به عنوان مانتوی اداری خریداری کنید. در ادامه می توانید با انواع آن ها آشنا شوید:

انواع مدل های مانتو اداری

اینکه شما بخواهید چه مدل مانتو زنانه را در محیط کار خود بپوشید، بسته به نوع اتمسفری است که در محل کار شما در جریان است. در واقع شما می توانید به این موضوع به این دید نگاه کنید که چقدر می توانید مرزها و چهارچوب های محل کار خود را رعایت کنید. به این منظور چهار کد اصلی برای لباس های بانوان وجود دارد که می توان گفت روی مواردی نظیر مانتو های اداری تاثیر می گذارد. این چهار کد عبارتند از:

  • مشاغل رسمی و دولتی
  • حرفه های تجاری
  • کسب و کار های نیمه رسمی
  • کژوال
  1. مشاغل رسمی و دولتی

اگر شما هم به عنوان مثال بتوانید بالاترین سطح ادارات دولتی ایران را در نظر بگیرید، می بینید لباس زنانه ای که به عنوان پوشش آن ها مورد استفاده قرار می گیرد، یک مانتو الهام گرفته از کت های مردانه است که کمی بلند تر است. این پوشش با شلوار زنانه ای که ایستاده و الهام گرفته از شلوار های مردانه است وقتی با کفش های محافظه کارانه ی بانوان هم همراه شود، سطح بالا و استدانداری از کارکنان را نشان می دهد.

  1. حرفه های تجاری

میزان رسمیت در این مشاغل کم تر از مشاغل دولتی است. اما هنوز هم جوی از نگاه سنتی و محافظه کارانه در آن ها دیده می شود. شما به راحتی شروع به دیدن انعطاف پذیری بیشتر در رنگ و الگو های به کار رفته در طراحی لباس هایی می شوید که کارکنان این مشاغل در محل کار خود می پوشند. به عنوان مثال استفاده از اکسسوری زنانه در کنار پوشیدن مانتو اداری این مشاغل کمی طبیعی تر است.

  1. کسب و کارهایی با جو نیمه رسمی

اصطلاح رسمی کژوال یا کژوال هوشمند به لباس هایی گفته می شد که در عین راحتی اما بسیار مرتب و شیک هستند. فردی که برایش مارک بودن لباس هایش مهم است اما همچنان به راحتی و بازدهی بیشتر اهمیت می دهد. در کسب و کار های جوان و پویا می توانیم این اتمسفر را خیلی مشاهده کنیم.

در این موارد چیزی به عنوان مانتو اداری به معنای خشک و جدی بودن نیست. بلکه مانتویی است معمولی که بتواند سطح خاصی از حرفه ای بودن را نمایش دهد.

  1. مشاغلی با جو راحت و دوستانه

اگر به محافل تشکیل شده توسط دانشجویان نگاهی بیندازید، به خوبی مشاهده می کنید که کمترین میزان رسمی بودن و پیچیدگی را در لباس پوشیدن خود رعایت می کنند. درست است که مانتویی که انتخاب می کنید به عنوان مثال نباید یک مانتو جلو باز باشد اما در عین نشان دادن سطحی از حرفه ای بودن کاملا راحت و حتی برخوردار از طرح هایی همچون گلدوزی با دست است.