مشاهده همه 9 نتیجه

نمایش 9 24 36

لباس با الیاف طبیعی

امروزه لباس با الیاف طبیعی بسیار راحت تر از گذشته تولید می شود. این موضوع را می توان به دو دلیل در نظر داشت. دلیل اول اینکه امروزه ماشین آلات صنعتی پیشرفت بسیار قابل توجهی داشته اند. دلیل دوم اینکه با پیشرت علم مواد توانسته ایم از مواد طبیعی متنوعی الیاف گیاهی و ماده اولیه تولید پارچه تولید کنیم.

لباس با الیاف طبیعی تولید شده از منابع جدید:

خمیرهای چوب که از مواد سلولزی تشکیل شده اند، تا به امروز بخش جدایی ناپذیر مواد مورد نیاز تولید پارچه ها بوده اند. اما به تازگی تولید پارچه ها ی با الیاف طبیعی از موادی چون، شیر، پرتقال و قهوه جالب و هیجان انگیز است.

از لحاظ تئوری هایی که در علوم مواد و نساجی مطرح می شود، می شود پارچه ها را از هر ماده سلولزی و یا پروتئینی ساخت. توسعه دهندگان این تئوری توانسته اند به نتایج جالبی دست پیدا کنند که در دامه به آن ها توجه می کنیم.

لباس با الیاف طبیعی نارنجی رنگ:

اگر در سایت دیبامد و در بخش مد و هنرهای دستی آن به لباس های با الیاف طبیعی برخوردید که برش های نارنجی رنگی در آن دیده می شود، تعجب نکنید. شما با لباس زنانه یا لباس مردانه ای روبرو شده اید، که برای اولین بار توسط محققیق ایتالیایی ساخته شده اند و در آن ها از آب مرکبات برای ساخت نوعی نخ ابریشمی سبک، استفاده کرده اند. نام این الیاف که به orange fiber شهرت یافته است، برای اولین لار پس از تولید در لباس های یک طراح معروف ایتالیای، سالوادر فرگامو مورد استفاده قرار گرفته است.

پارچه های شیری:

با تلاش محقیقین علوم نساجی، در سال های اخیر برای تامین الیاف طبیعی پارچه های لباس ها، از شیر توانسته اند، کازئین تولید کنند. این عمل که قدمتی طولانی دارد و گفته می شود از زمان جنگ جهانی دوم ابداع شده است، در نمونه های اولیه به دلیل کپک زدن و ایجاد بوی ترش هنگام رطوبت زده شدن، از رده خارج شد.

اما سال ها بعد یک شرکت سوئیسی به نام swicofil، توانست با تغییر ویژگی های آن و جداسازی فیبر های پروتئینی، قدرت و ثبات باکتریایی آن را بهبود بخشد. حالا لباس با الیاف طبیعی ای که از شیر به دست آمده است، درست همانند حمام شیر، پوست را مرطوب و لطیف کند.

الیاف طبیعی به دست آمده از جلب های دریایی:

از بهترین مواد سلولزی که می توان از آن ها در ساخت پارچه لباس با الیاف طبیعی استفاده کرد، جلبک های دریایی هستند که استفاده از آن ها برای درمان بسیاری از بیماری های پوستی مناسب است.

پودر جلبک های قهوه ای که از سواحل ایسلند برداشت شده اند، بهترین نمونه جلبک شناخته شده برای تولید این پارچه ها شناخته شده اند. از فواید این پارچه ها می توان تغذیه ای است که پوست بدن انسان در صورت تماس با این پارچه ها می کند.

لباس طبیعی همچون جلبم ها زیست تخیرب پذیر هستند و می توانند به عنوان یک روش معتبر در حمایت و رونق مد پایدار مورد استفاده قرار گیرند.