مشاهده همه 11 نتیجه

نمایش 9 24 36

لباس الیاف طبیعی

اگر شما تا بحال از لباس الیاف طبیعی استفاده کرده اید، محال است که تجربه ای که با پوشیدن این لباس ها به دست آورده اید را فراموش کنید. این لباس ها مزایای بیشماری برای حفظ سلامتی و ایجاد راحتی دارند. آن ها می توانند به خوبی از شما در برابر انواع بیماری های پوستی و جریان های هوایی نامتعادل محافظت کنند.

این مقاله از سایت دیبامد از آن جایی که می تواند مزایای این لباس ها را برایتان بازگو کند، اهمیت فوق العاده ای دارد.

مزایای لباس الیاف طبیعی:

لباس هایی که با الیاف طبیعی تهیه می شوند، در واقع نخ سازنده آن ها از محصولات طبیعی و گیاهی تولید شده است. نظیر

  • کتان
  • پنبه
  • ابریشم
  • پشم
  • و …

هر کدام ویژگی های منحصر به فرد ذاتی و ظاهری دارند. اما همه آن ها مزایایی که در ادامه می آید را با درصد های متغیر دارا می باشند.

کنترل کردن رطوبت ایجاد شده بر روی پوست:

اصولا پارچه ها و پوشاک تهیه شده با الیاف طبیعی، پارچه ها و لباس هایی هستند که قابلیت تنفس دارند. آن ها به راحتی هوا را از خود عبور می دهند و به این ترتیب می توانند درصد رطوبت ایجاد شده بر روی پوست شما را کنترل نمایند.

وزن بالای رطوبتی که الیاف طبیعی همچون پنبه تحمل می کند و جذب می نماید چیزی بالغ بر پنج برابر خودش است. این مثل یک معجزه می ماند!

محافظت از بدن شما در برابر سرما و گرما:

لباس الیاف یک ویژگی مهم دیگر دارند. آن ها می توانند به راحتی از شما در برابر سرما و گرمای زمستان و تابستان، محافظت نمایند. از آن جایی که خاصیت الکتریسته ای شدن در آن ها بسیار پایین است، می توانند از پوست بدن با فاصله بایستند. حفظ هوای بین لباس و بدن می تواند تا حد زیادی به عنوان یک عایق حرارتی مناسب باشد. در این حالت است که شما احساس راحتی می کنید.

ضد حساسیت بودن:

بسیاری از ما به دلیل پوشیدن لباس هایی که از الیاف غیر طبیعی ساخته شده اند، دچار حساسیت های پوستی می شویم. نیازی نیست که شما دچار زخم و یا جوش شوید که فکر کنید دچار حساسیت های پوستی شده اید. خشکی پوست، خارش های مداوم، دیر خوب شدن جای آکنه ها و … می توانند علائم ساده و پیش پا افتاده ای باشد که می گویند، شما دچار حساسیت های پوستی شده اید.

لباس های تهیه شده با الیاف طبیعی به ندرت باعث واکنش های آلرژیک پوستی می شود. پوشیدن این لباس ها اغلب به کسانی که دچار حساسیت های پوستی هستند، توصیه می شود.

استفاده از پنبه و الیاف طبیعی در ساخت کالاهای پزشکی نظیر بانداژ و گاز، تاییدی بر این ادعا است.

راحتی بسیار زیاد:

لباس الیاف طبیعی، بسیار نرم و لطیف است. این لباس ها گزینه مناسبی برای پوشیدن هستند، وقتی دغدغه شما راحتی است.

ماندگاری و دوام بالا:

پنبه، ابریشم و پشم از مقاومت کشسانی بالایی برخوردار هستند. وجود این مواد در لباس الیاف طبیعی به شما کمک می کند تا کمتر پاره شوند. دوام آن ها در شستشو نیز مثال زدنی است. به عنوان مثال در آب گرم بالای 30 درجه سانتی گراد نیز می توانید به راحتی آن ها را بشویید. شلوار زنانه و شلوار مردانه های جین نمونه ای از شلوار هایی است که از درصد بالای پنبه برخوردارند و می توان روی دوام شان حساب باز کرد.