مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

قیمت ژاکت زنانه

هر چه قدر هم بخواهیم در مورد نتایج و ارزش های بکار رفته در تعیین  قیمت ژاکت زنانه صحبت کنیم، مواردی به جا می ماند که نمی توان از آن ها در پروسه قیمت گذاری چشم پوشی کرد. اگر به جنبه های هنری علاقه داشته باشید و در این زمینه فعالیت کرده باشید تقریبا شما هم می توانید از این قبیل درگیری های ذهنی را برای ارزش گذاری روی کالای خود تجربه کرده باشید.

اصولا در زمینه قیمت ژاکت زنانه ما به دو دسته کلی برای قیمت گذاری برخورد می کنیم. اولا ژاکت زنانه دست بافت و دیگری ژاکت هایی که با پارچه های کاموایی ماشینی تهیه شده اند. در فرهنگ لغت کلمه “دست ساز” را این چنین تعریف می کنند: ساخته شده یا آماده شده با دست و نه با ماشین. این تعریف با تعریفی که از ” صنایع دستی”  است فرق می کند. اصطلاحا به آن دسته از محصولاتی که با دست ساخته می شوند و گاها در مد و فشن هم به کار می روند اطلاق می گردد.

قیمت ژاکت زنانه و معیار های درست آن

کلمه دست ساز، یا دست بافت اگر برای ژاکت زنانه به کار رود در واقع بیان می کند که این ژاکت با فرایند دستی ساخته شده است. صنایع دستی می توانند در مد استفاده شوند. هنر دستی و مهارت دستی و بعلاوه مشاغلی که نیاز به مهارت های دستی دارند می توانند در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.

تقریبا همه تعاریفی که از محصولات دستی موجود در بخش مد و هنرهای دستی دیده می شود، یکسان است. شما در نهایت مجبور خواهید بود روایت خود را در مورد صنایع دستی و محصولات دست ساز بخش مد و فشن ارائه دهید.

این که این مقدمه چه تاثیری بر قیمت ژاکت زنانه به عنوان مثال دارد، موضوعی است که در ادامه این مقاله دیبامد به آن اشاره می کنیم.

قیمت بالا تر ژاکت های دست بافت

از آنجا که اکثر کسانی که می خواهند فرایند دست ساز را فرایندی توصیف کنند که در واقع چیزی است با دست شما ساخته شده، بدیهی است این معنی کاملا فرایند چیزی را توصیف می کند که تقریبا نیازمند حوصله، وقت و دقت زیادی است.

عموما بر روی یک ژاکت که با دست بافته شده است شما می توانید هنر های تزئینی بیشتری را هم مشاهده کنید. در مقاله ای از arts vs crafts آمده است اگر یک هنرمند یا صنعتگر فعال در حوزه مد از ماشین آلاتی هم در توسعه و ساخت محصول نهایی خود استفاده کند، باز هم آن محصول دست ساز تلقی می گردد.

به این ترتیب می توانیم بگوییم قیمت ژاکت زنانه ای که دست بافت است، می تواند به دلیل دخیل بودن پارامتر زمان، گران تر از آن دسته از ژاکت هایی باشد که در یک محیط کارخانه ای تولید شده و محصول صنعت فست فشن است.

چرا پارامتر زمانی مهم است؟ 

از انجایی که یک بافنده می تواند به خاطر زمانی که برای تهیه یک محصول گذاشته است، برای اجرای پروژه ای دیگر نیز صرف کند، می توان گفت باید این موضوع را در بحث قیمت گذاری دخیل کند.