مشاهده همه 5 نتیجه

نمایش 9 24 36

قیمت چادر مشکی

قیمت چادر مشکی در کشوری همچون ایران که یکی از مصرف کنندگان عمده چادر مشکی در جهان است، با نوسانات زیادی همراه است.

شاید این مسئله را بتوان به سبب مواردی چون واردات پارچه های مشکی به کشور دانست. این موضوع برای مسئولین ایرانی که خود از جمله افرادی هستند که تمایل به گسترش حجاب اسلامی دارند، تاثیر زیادی داشته و آن ها را در سال های اخیر به تولید این مدل از پارچه ها واداشته است.

قیمت چادر مشکی به چه مواردی بستگی دارد؟ 

عموما می تواند مواردی همچون :

را از مواردی دانست که نقش زیادی در تعیین قیمت یک چادر زنانه دارند.

  1. مدل چادر مشکی

در واقع مدل هایی که امروزه برای چادر های مشکی شناخته می شود نظیر چادر قجری، چادر حسنا، چادر بحرینی، چادر ملی و … هر کدام از مقداری مشخص پارچه برخوردار هستند. در میان انواع چادر های ایرانی و خارجی مدل هایی نظیر چادر اماراتی را می توان از انواع مدل هایی دانست که از مقدار پارچه زیادی برخوردار است. این موضوع سبب افزایش قیمت چادر مشکی می شود که با مدل اماراتی تهیه شده است.

  1. کیفیت پارچه

در این موضوع که تاکنون بازار پارچه های چادری در دستان پارچه های چادری ژاپن، کره و اندونزی بوده است شکی نیست. می توان گفت تا به امروز مدل های زیادی از چادر ها را نیز با استفاده از پارچه های خارجی تهیه کرده اند و مورد استفاده قرار داده اند. همچون کرپ، ژرژت و کن کن. شاید تا به امروز بسیاری از نساجی های ایران و پارچه های چادری که ایرانی هستند فرصت حضور در بازار و دیده شدن مناسب را پیدا نکرده باشند. به این ترتیب آن ها ممکن است به راحتی با کمبود تقاضا از سوی مشتریان روبرو شده باشند.

  1. کیفیت دوخت

در همه انواع لباس زنانه، کیفیت دوخت می تواند وزنه سنگینی در قیمت آن لباس داشته باشد، چه برسد به قیمت چادر مشکی که یک لباس پر کاربرد و بیرونی ترین لایه لباس بانوان به حساب می آید. در سال های گذشته طراحان ایرانی دقت زیادی در اتمام کار ها و تولیدات چادر ایرانی داشته اند که با  کیفیت عالی دوخت چادر ها همراه بوده است.

حتی یک چادر ساده ایرانی  می تواند به دلیل کیفیت بهتر از یک چادر اماراتی که دوخت به مراتب بدتر دارد، قیمت بیشتری داشته باشد.

  1. برند تولید کنند چادر

در مورد برند های تولید کننده چادر می توان امروزه نظریه های جالبی را ارائه داد. در واقع خرید انواع ملزومات حجاب از یک حجابسرا می تواند جالب باشد زیرا می توان محصولاتی را تهیه کرد که شامل انواع چادر، روسری زنانه، مقنعه و هدبند زنانه باشد،  به نوعی می توانند اکسسوری هایی باشند که از یک برند تولید چادر مشکی بیرون آمده اند.

در این صورت می توان گفت آن برند محبوبیت و آوازه بیشتری دارد.

گاه این موضوع کاملا برعکس است. در واقع شما با مواردی روبرو می شوید که به عنوان مثال یک تولید مانند چادر جلابیب تنها می تواند با یک مدل چادر نیز همان محبوبیت را داشته باشد و عموما همین محبوبیت است که تاثیر مستقیمی بر قیمت چادر مشکی دارد.