مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

قیمت پالتو زنانه

همان طور که آرام آرام به فصل سرما نزدیک می شویم، تعیین بودجه برای در نظر گرفتن قیمت پالتو زنانه هم آغاز می شود. ما دوست داریم مطابق با ترند ها و مد سال پیش برویم و این موضوع می تواند تا حد زیادی به ما در خرید اینترنتی و حضوری پالتو زنانه کمک کند.

به نظر شما چه پارامتر هایی می تواند در تعیین قیمت یک لباس مانند یک پالتو نقش داشته باشد. آیا شما می دانید که یک فروشنده و یا یک تولید کننده چگونه مراحل قیمت گذاری را انجام می دهد؟ برای دانستن این موضوع می توانید این مقاله را تا انتها بخوانید.

قیمت پالتو زنانه چگونه محاسبه می شود؟

اگر شما به امور بازرگانی و مدیریتی اشنا باشید به خوبی خواهید دانست که هزینه تمام شده یک لباس و بالطبع آن قیمت نهایی محصول بر اساس یک معدل گیری میان پارامتر های مختلفی است که وجود دارد. به این ترتیب که:

  1. مصرف پارچه
  2. هزینه هدر رفت پارچه
  3. کل هزینه حمل و نقل و بیمه ای که برای پارچه های وارداتی پرداخت می شود
  4. هزینه های مالی برای خرید پارچه
  5. هزینه اصلاح پارچه
  6. نخ و دوک های نخی که در دوخت لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد.
  7. نرخ کار که بر اساس یک دقیقه محاسبه می گردد.

چه پارامتر هایی در تعیین بهای یک پالتو موثرند؟

مواردی که در اینجا بیان می گردد از زبان ی تولید کننده پالتو است. او نحوه گذاردن قیمت پالتو زنانه را این چنین بیان می کند:

هزینه کار و هزینه مواد همواره باید به درستی و اطلاعات جزئی در اختیار شما قرار گرفته باشد. بعد از آن یک صفحه اکسل را باز کنید و مرحله به مرحله هزینه های به دست آمده را با توجه به اطلاعاتی که در ادامه بیان می شود در آن وارد کنید.

مرحله اول:

هزینه های اصلی و هزینه های فرعی را در جدول وارد کنید.

مرحله دوم:

میزان مصرف پارچه شامل هدر رفت آن را نیز یادداشت کنید. این موضوع برای قیمت پالتو زنانه شامل همه خرج کار ها و هدر رفت های آن ها هم می شود.

مرحله سوم :

هزینه پارچه برای هر لباس را هم باید اندازه گیری کنید. این هزینه برای هرکدام علاوه بر هزینه ای که در تامین پارچه ها به دست می آید، هزینه مربوط به هزینه بیمه و بار و هزینه مالی است .

مرحله چهارم :

هزینه دکمه، زیبپ و سایر تزئینات به کار رفته

مرحله پنجم:

هزینه کار که در دقیقه محاسبه می گردد.

مرحله ششم:

مصرف و هزینه نخ که برای هر لباس باید به طور جداگانه محاسبه گردد.

مرحله هفتم:

تفکیک و جمع بندی کلی برای تعیین قیمت پالتو زنانه

هزینه کل لباس = (هزینه پارچه + هزینه اصلاح + هزینه نخ + هزینه کار)

به این ترتیب می توان گفت تولیدی قیمتی را تنها با در نظر داشتن سودی که از فروش کلی به دست آورده است به دشت مصرف کننده می رساند. همچنین قیمت نهایی که در کلی فروشی ها عرضه می گردد دقیقا شبیه به همین قیمتی است که از تولید کننده به دست آمده است.