مشاهده همه 11 نتیجه

نمایش 9 24 36

قیمت لباس الیاف طبیعی

عموما خیلی از ما هنگام تهیه لباس های با کیفیت پنبه ای، از قیمت لباس الیاف طبیعی  شکایت می کنیم. بخشی از این موضوع کاملا طبیعی است. از آن جایی که همانطور که در بخش مد و هنرهای دستی دیبامد مشاهده کرده اید، این لباس ها دست ساز بوده و از پارچه های دست ساز با الیاف طبیعی به دست آمده اند.

عوامل موثر در تعیین قیمت لباس الیاف طبیعی:

هند در حدود 16 الی 17 میلیون صنعتگر هنرمند دارد که اغلب آن ها روستایی هستند. ترتیب اثر این صنعتگران را می توان در حوزه هایی همچون فرآیند های پیچیده نساجی به خوبی مشاهده کرد. جمعیت بالای این نیروی ماهر با دانش تخصصی که دارند و توانسته اند مهارت های پیشرفته هنر پارچه بافی را به خوبی یاد بگیرند، یک نیروی کار بسیار بالا را تشکیل می دهند.

 باورهای اشتباه:

واقعیت این است که بعد از بیماری کرونا و شروع این اپیدمی در مناطقی همچون روستاهای هند، متاسفانه بخش قابل توجهی از معیشت هنرمندان و صنعتگران این بخش را فلج کرده است. واقعیت این است که آن چه در بخش هنرهای دستی مد قرار گرفته است را نمی توان تنها از روی دلسوزی خرید و فروش کرد. ما برای به فروش رساندن آن ها نیاز به فناوری هایی داریم که مدرن و به روز باشند. این کار تنها راه بقا در یک بازار رقابتی همچون بازار مد و فشن است.

میزان زمان و هزینه لازم برای تهیه یک کالای مد دست ساز:

اگر شما به زمان آماده سازی یک نمونه از انواع اکسسوری های دست ساز، دقت کرده باشید و یا آن را از نزدیک دیده باشید، شاید به راحتی از قیمت لباس الیاف طبیعی ای که انتخاب کرده اید، رضایت پیدا کنید. از آن جایی که این کالا توسط معمولا شخص یا اشخاصی محدود، انجام می شود، مستوجب صرف زمان زیادی می شود. به این ترتیب شما با بازاری روبرو می شوید که افرادی فروشندگان آن هستند که همه عشق و آرزوی خود را در معرض فروش قرار داده اند.

عدم دریافت حمایت های بخش دولتی:

طبیعی است که اگر شما قیمت لباس الیاف طبیعی را از مراکزی که وابسته به فنی حرفه ای یا دیگر ارگان های دولتی باشد،  ارزان تر از جاهای دیگری است که از این حمایت برخوردار نیستند. اگر یک کسب و کار نوپا وارد کار شده و از بخش هایی دارد حمایت می گردد، می تواند تنها اجرت کار خود را دریافت نماید.

تناسب با جریان فرهنگ سازی شده:

اگر به خوبی دریافته باشید که از استقلال طلبی هند به بعد، ثروتمندان استفاده بیشتری از لباس های دست دوز و دست ساز کردند. آن ها به راحتی این لباس ها را تهیه می کردند و از ان جایی که می توانستند آن ها را به صورت سفارشی تغییراتی بدهند، ارزش بیشتری برای آن قائل می شدند.

امروزه می توان گفت این فرهنگ در میان عوام رواج زیادی دارد. آن ها همچنان فکر می کنند قیمت لباس الیاف طبیعی را می توانند آن قدر بالا بگیرند که تنها ثروتمندان و افراد مرفه جامعه بتوانند از آن ها خریداری کنند.