مشاهده همه 18 نتیجه

نمایش 9 24 36

شومیز حریر

از جمله پوشش های زنانه ای که طرفداران زیادی دارد شومیز حریر است. این مدل شومیز زنانه به دلیل داشتن رنگ های شاد و ملیح پارچه های حریر، لطیف بودنشان و همچنین دوخت تمیز و ترکیب زیبای طراحی شان مورد استقبال بیشتری خصوصا در ایام نزدیک به نوروز قرار می گیرد. برای مهمانی ها، دورهمی ها و جشن های ساده این مدل لباس زنانه اگر به رنگ های کم رنگ و پاستیلی باشد، انتخاب خوبی به حساب می آید.

استایل های مناسب با شومیز حریر

شومیز حریر را اگر بخواهیم به عنوان شومیز مجلسی زنانه تهیه کنیم، عموما با طرح های زیر یافت می شوند:

 • طرح یقه خاص
 • طرح آستین خاص

به عنوان مثلا شومیز های یقه حلزونی و یا آستین های کلوش و بلند به زیبایی شما در این محافل می افزاید. از جمله خصوصیات بارز شومیز ها به ست شدن زیبای آن ها با شلوار و دامن زنانه و همینطور با انواع سارافن مجلسی زنانه اشاره کرد.

جلیقه ها و سارافن های مجلسی نیز ترکیب و استایل زیبایی را با انواع شومیزهای از جنس حریر ایجاد می کنند.

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که طرفدار پوشیدن شومیز به همراه دامن کتانی یا دامن فون کوتاه هستید، می توانید تیپ شیک و زیبایی را با این مدل از شومیز ها داشته باشید. به یاد داشته باشید که این استایل شما را کمی جوان تر نشان می دهد.

همچنین از زیبایی پوشیدن انواع مدل شومیز زنانه حریر به همراه دامن کوتاه زنانه نیز نمی توان چشم پوشی کرد.

مشخصات پارچه حریر کدام است؟ 

پارچه های به کار رفته در شومیز حریر که اصطلاحا پارچه حریر نامیده می شود، دارای خصوصیات زیر هستند. به نوعی از ابریشم نازک که از الیاف طبیعی تهیه شده است حریر گفته می شود.

انواع حریر عبارت هستند از:

 1. حریر سلیم
 2. حریر ساتن
 3. کرپ حریر
 4. و …

همان طور که می دانید می توان با هر کدام از انواع این مدل پارچه های حریر شومیز های زیبایی تهیه کرد. البته هر کدام از آن ها خاصیت خاصی را هم از خود بروز می دهند. به عنوان مثال کرپ حریر ها ضخیم تر بوده و دید ندارند . این درحالی است که برخی از حریر ها حتما باید با یک آستر دوخته شوند تا بدن نمایی نداشته باشند.

انواع مدل های شومیز حریر

 1. شومیز ساده
 2. شومیز گلدار زنانه
 3. شومیز آستین پفی
 4. شومیز های مجلسی که برای مادران باردار طراحی می شود
 5. شومیز هایی با یقه کراواتی
 6. شومیز های زیر و رو حریر
 7. شومیز آستین کلوش
 8. و…

در این میان شومیز حریر ساده به دلیل راحت ست شدن با لباس های دیگر جز پر طرفدار ترین مدل های این نوع شومیز  می باشد که به راحتی با شلوار و مانتو زنانه ست می شود و جلوه ای زیبا تر به فرد پوشنده می بخشد.

نکاتی در خصوص شست و شوی لباس های حریر

اگر شما می خواهید یک لباس مانند شومیز را که از پارچه حریر تهیه شده است، بشوییید:

 1. بهتر است با دست بشویید.
 2. از بقیه لباس ها جدا بشویید.
 3. با اتو خشک نکنید
 4. در صورت شستن با ماشین داخل کیسه توری بگذارید.

کلام آخر

لباس های حریر ایده ای خوب در جهت انتخاب و خرید شما از دیبامد با کیفیت و قیمت مناسب خواهد بود. این مدل لباس زیبایی شما را دو چندان خواهد کرد و جذابیت فوق العاده ای به شما می بخشد.