مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

شلوارک زنانه کتان

شلوارک زنانه کتان به دلیل برخورداری از پارچه کتان از استقامت و پایداری زیادی برخوردار است. همچنین می تواند در رنگ ها و اندازه های مختلفی تهیه و به بازار عرضه شود.

همانطور که می دانید لباس های کتانی نظیر شلوار زنانه کتان و شلوارک زنانه آن از پارچه ای تهیه شده اند که خود از یک گیاه طبیعی تولید شده است.

کتان از مواد سلولزی ای تهیه شده است. یک ماده ترکیبی و طبیعی که می تواند ساختار محکم و مقاومی داشته باشد. گیاه کتان نیاز زیادی به به نور خورشید دارد، یک دوره طولانی که هوا سرد نباشد و  مقادیر قابل توجهی از باران.

کلمه ” کتان” به آن بخشی از گیاه کتان بر می گردد که در زمین رشد می کند. آنگه ریشه آن را از خاک درآورده ساقه آن را خشک می کنند و در شرایط مناسب آن ها را می ریسند تا به نخ تبدیل شوند.

تاریخچه پارچه به کار رفته در شلوارک زنانه کتان

کلمه کتان که خود ریشه ای عربی دارد، برای اولین بار در هندوستان دیده شد. به این ترتیب که توسط تجار عرب از آن سرزمین به مناطقی نظیر خاورمیانه و اروپا منتقل شد.

حتی اولین دستگاه های ریسندگی نخ از گیاه کتان در همان سرزمین هند دیده می شود. دستگاه هایی که عمل ریسندگی و بافت پارچه را از نخ های کتان بسیار راحت می کردند.

در سال های وقوع انقلاب صنعتی با اختراعات جدیدی که هر روز شاهد ثبت آن بودیم، انگلستان به یکی از قطب های پرورش کتان تبدیل شد. تمامی دستگاه های ریسندگی نخ به شکل ماشین آلات و تجهیزات صنعتی تبدیل شده و سبب بافته شدن پارچه ها در ابعاد بسیار زیاد شد.

گرچه در نهایت با اختراع دستگاهی امریکا توانست گوی سبقت را در امر تولید پارچه های کتانی و به طبع آن لباس هایی که با آن تهیه می شوند همچون شلوارک زنانه کتان افزایش دهد. بعد از شروع جنگ های داخلی و بعد از اتمام آن همچنان ایالات متحده نقش زیادی در تهیه و تولید کتان و محصولات حاصل از آن ها دارد.

تاثیرات شلوارک زنانه کتان

کتان می تواند رفتار های زیادی را از خود نشان دهد. به همین دلیل است که به عنوان یک ماده معروف و مهم در صنعت نساجی شناخته می شود.

  1. نرمی و لطافت

اگر یک شلوارک زنانه کتان داشته باشید به خوبی تفاوت آن را با انواع شلوارک زنانه نخی نیز دریافته اید که نرم تر و لطیف تر است.

  1. پایداری و مقاومت

در حال حاضر می توان گفت در میان همه انواع پارچه با الیاف طبیعی، پارچه های کتان و لباس زنانه و مردانه ای که از آن ها تهیه می شود دارای ماندگاری زیادی هستند.

  1. جذب رطوبت

یک شلوارک زنانه کتان در جذب رطوبت شاید نتواند همانند یک شلوارک زنانه راحتی عمل کند به طوری که بتواند همه تعریق حاصله از پوست را جذب کند. اما با این همه به صورتی عمل می کند که به شما احساس خوشایندی را منتقل می نماید. به طوری که ردی از تعریق بدن روی آن باقی نمی ماند.