مشاهده همه 23 نتیجه

نمایش 9 24 36

ست شال و کیف سنتی

در حالی که استفاده از ست شال و کیف در میان بانوان رایج شده است، استفاده از ست شال و کیف سنتی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این در حالی است که بر خورداری از المان های سنتی و طرح های خوش نقش و نگاری که دارد، اگر بخواهد بر روی مانتو ها و دیگر لباس زنانه اصلی به کار رود، می تواند منجر به گران شدن آن لباس شود. در حالی که یک ست کیف و روسری ارزان منقش به طرح های سنتی می تواند جبران این مسئله باشد.

باید ها و نباید های استفاده از ست شال و کیف سنتی 

همانطور که می دانید استفاده از المان های سنتی در ترکیب استایل شما می تواند کاری حساس و پر مخاطره باشد. این موضوع از آن جایی ناشی می شود که می تواند به راحتی با ناخودآگاه مخاطب شما ارتباط برقرار کند.

طرح های سنتی می توانند احساس فروتنی و اصالت را به ذهن بینندگان خود القا کرده و فرد پوشنده آن را موجه نشان دهند. از این رو باید نکاتی را در هنگام استفاده از ان ها به کار بست تا نتیجه دلخواه خود را به خوبی به دست آوریم.

انتخاب به جای مکان و زمان مورد استفاده 

یک ترکیب قدیمی و ملی همچون ترکیب طرح های منقش بر روی ست شال و کیف سنتی می تواند در مکان هایی که همخوانی خوبی با این طرح ها دارند، مناسبت داشته باشد. به عنوان مثال یک روسری و کیفی که سنتی هستند را نمی توانید در مکان هایی بپوشید که صنعتی یا پیچیده هستند. همچنین رویداد هایی که خارج از این استایل هستند مکان ها و زمان های مناسبی برای استفاده از این اکسسوری زنانه ها نیستند.

انتخاب طرح مناسب

هر طرح سنتی که بر ست شال و کیف سنتی شما نقش بسته است، مناسب شما نیست. به رنگ های به کار رفته و المان های پر تکرار روی آن شال، روسری یا کیف زنانه دقت کنید. از آن جایی که یک شال زنانه وقتی مشترکاتی با کیف دستی یا کفش که به پا کرده اید داشته باشد، تاثیر دو برابری در استایل شما خواهد داشت.

شما می توانید برای انتخاب بهتر در این قسمت از تضاد های رنگی و یا تاکید و تشابه رنگی به کار رفته در این آیتم ها با رنگ پوست و چشمان خود استفاده نمایید.

ترکیب مناسب با دیگر لباس ها

اگر می خواهید از یک ست روسری زنانه یا شال و کیف سنتی استفاده کنید، بهتر است به یاد داشته باشید که این کار به منزله آن است تا شما آن را در یک استایل سنتی به کار ببرید. شما نمی توانید از یک ترکیب پرپی با طرح های سنتی برخوردار باشید. منظورمان دراینجا تلفیق نیست. زیرا در هنر تلفیقی جای مناسبی برای در کنار هم قرار دادن طرح ها و رنگ های سنتی و مدرن وجود دارد. آن چه مسلم است این است که مدل مانتو زنانه یا بلوز زنانه ای که می خواهید با این ست بر تن کنید، در استایل های کلاسیک ایرانی قرار بگیرد و ترجیحا از دامن زنانه استفاده نمایید.