مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

سارافن مجلسی

اگر بخواهیم از سارافن که یک لباس سنتی است صحبت کنیم، مطمئنا نمی توانیم باور کنیم که امروزه مدل هایی نظیر سارافن مجلسی هم به بازار آمده اند. شاید بسیاری از ما فکر می کنیم که این لباس زنانه زیبا به کلی منسوخ شده و از مد افتاده است. اما هنوز هم افرادی هستند که مشتاقانه سارافن زنانه می خرند و بر تن می کنند.

در حقیقت همه لباس های سنتی می توانند با ایجاد کمی تغییر، جلوه ای مدرن داشته باشند. این موضوع را شما می توانید به خوبی در بخش مد و هنرهای دستی زنانه دنبال کنید.

اگر بخواهیم طراحانی را که در دهه های اخیر شروع به طراحی و دیزاین لباس های سنتی و تغییر آن ها به لباس های مدرن و امروزی را نام ببریم در این مقاله دیبامد جای نمی گیرند. اکنون آن ها توانسته اند یک روند جدید را در تولید سارافن مجلسی پیاده کنند. این روند در همه کشور ها از جمله خود روسیه که زادگاه این لباس است نیز دیده می شود.

راهنمای خرید سارافن مجلسی

سارافن ها یکی از انواع لباس های زنانه بودند که در کشور روسیه ابداع و به سراسر جهان انتقال پیدا کردند. این لباس که در واقع به عنوان یک مدل از لباس های کار مردم آن منطقه به حساب می آمد تا سال ها نمادی از خانواده دهقانان در روسیه بود. امروزه طراحی های شیک و مدرنی که صورت گرفته است به کلی توانسته اند ظاهر سنتی این لباس ها را تغییر دهند.

همانطور که می دانیم، انواع مختلفی از لباس های سنتی در سراسر جهان پراکنده شده اند. زره ها و نقوشی که با هنر دست بر روی آن ها نقش بسته است، آن ها را به یکی از مدرن ترین و فوق العاده ترین نمونه های لباس تبدیل کرده است که گران هم هستند. همچنین این لباس ها عموما به همراه انواع اکسسوری زنانه و مردانه مربوط به خود نیز استفاده می شوند.

سارافن چیست؟ 

برای شناخت سارافن مجلسی و هر نوع سارافن دیگر نظیر سارافن دامن یا زیرمانتویی زنانه باید بتوانید از دور شکل اصلی و پایه سارافن را تشخیص دهید. سارافن ها شبیه به بلوز زنانه هستند با این تفاوت که آستین ندارند و یا آستین هایشان بسیار کوتاه است. به یک دامن زنانه متصل هستند که می تواند از هر مدلی انتخاب شده باشد. شکل این لباس الهامی از لباس های کافتان بود اما با این تغییر که، برایشان به طور مستقل یک الگوی پشت هم طراحی شده بود.

سارافن مجلسی و مدرن امروزی

اگر شما می خواهید یک سارافن تهیه کنید که بتوانید آن را در یک مهمانی بر تن کنید باید از نمونه های مدرن و شیک سارافن ها خریداری کنید. این مدل ها با تغییراتی اندک و اما اساسی توانسته اند ظرافت و زیبایی خاصی داشته باشند.

حتی نمونه هایی از سارافن مجلسی به گونه ای طراحی شده اند که می توانند به همراه یک شومیز زنانه هم رنگ و یا رنگ نزدیک به خود به عنوان مانتو اداری مورد استفاده قرار گیرند.

انواع مدل سارافن مجلسی

سارافن هایی که می توایند برای این موضوع تهیه کنید از انواع زیر هستند:

  • سارافن های کمر کرست دار
  • سارافن زنانه بلند
  • سارافن های با دامن کلوش
  • سارافن های تهیه شده از پارچه های نفیس و کارشده توسط دستان صنعتگران هنرمند