مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

سارافن زنانه بلند

این روز ها سارافن زنانه بلند مجددا به کمد لباس ما بازگشته است. اما آیا می دانستید که سارافن بلند زنانه نمادی از کشور روسیه است؟ علی رغم این واقعیت که این لباس ها از زمان پیدایش شان چند قرن گذشته است اما باز هم در تمامی اروپا، امریکا و دیگر کشور های آسیایی دیده می شود و طرفداران خود را دارد.

این احتمال وجود دارد که سارافن زنانه از یک لباس سنتی به یک لباس مجلسی تبدیل شود. با این همه کاربرد های یک سارافن زنانه بلند همواره پابرجا است و نمی توان آن را از استایل های زنانه امروزی حذف کرد.

ویژگی های اصلی یک سارافن که شامل :

  1. بدون آستین بودن
  2. یک دامن متصل به بالاتنه

سبب محبوبیت بیش از اندازه و انعطاف بالای آن در هماهنگی با دیگر لباس ها شده است.

کاربردهای سارافن زنانه بلند

در واقع سارافن با آنکه نمادی از کشور روسیه به حساب می آید اما می توان آن را با تغییراتی و با فاصله های زمانی کم در اطراف اروپا نیز مشاهده کرد. استفاده از تزئینات متنوع و مدل های مختلفی که بند های شانه را تشکیل می دهد مانند دوخت والن ها و … توانسته بود مدل های زیبا و مهیجی را ایجاد کند.

کاربرد سارافن ها و رنگ های خاصی که داشتند کمک می کرد تا آن ها را در مراسم و جشن های مختلف برتن کرد.

  1. در مراسم های آییئی و مذهبی

همانطور که گفته شد در اروپا و شمال آسیا از سارافن زنانه بلند به عنوان یک نماد فرهنگی و المان سنتی در پوشش و لباس های مردم خود شناخته می شود. بدیهی است که اگر یک مراسم سنتی و جشن ملی برگزار شود، مردم آن منطقه تمایل به پوشیدن این گونه از لباس ها را دارند.

  1. ایجاد تنوع در پوشش

به کار گیری و پوشیدن یک سارافن زنانه بلند می تواند به یک فرد آزادی بیشتری در انتخاب و پوشش لباس ها بدهد. زیرا شما می توانید این لباس زنانه را به همراه شلوار، جوراب شلواری زنانه و یا بدون آن ها بر تن کنید. همچنین در قسمت بالا تنه می توانید به انتخاب خود از رنگ های مختلفی برای شومیز زنانه استفاده کنید.

  1. آزادی بیشتر در پوشش

اگر شما بخواهید آزاد تر راه بروید قطعا انتخاب سارافن بلند در اولویت است. زیرا می تواند به شما این امکان را بدهد که به آسانی و با انعطاف بیشتری راه بروید. در واقع دو تکه بودن این لباس قدرت بیشتری به شما می دهد تا از انعطاف بالایی برخوردار شوید.

 برخی از سارافن ها شاید بتوانند با داشتن یک کمربند به دور کمر خود از حرکت آزادانه شما جلوگیری کنند. اما خوب است بدانید که این موضوع چندان صحیح نمی باشد.

  1. امکان استفاده به عنوان یک لباس محافظ

از آن جایی که این لباس می تواند به عنوان لباس های خدمتکاران مورد استفاده قرار گیرد، می تواند به عنوان یک لباس محافظ برای شما باشد. شما می توانید نمونه های سارافن زنانه بلند را که با پارچه های نخی دوخته می شود به عنوان یک لباس کار هم بر تن کنید.