نمایش دادن همه 12 نتیجه

نمایش سایدبار
نمایش 9 24 36

جفت گیره مو مکرومه بافی گل رز

40.000 تومان

گوشواره مکرومه بافی با حلقه بزرگ

50.000 تومان

گوشواره مکرومه بافی با فرم چوبی

45.000 تومان

گوشواره مکرومه بافی طرح گل رز

45.000 تومان

گوشواره مکرومه بافی طرح لوزی

45.000 تومان

گوشواره های مکرومه بافی دو رنگ

50.000 تومان

گیره مو مکرومه بافی ریشه بلند

49.000 تومان

گیره مو مکرومه بافی ریشه دار

52.000 تومان

گیره مو مکرومه بافی گل رز

49.000 تومان

گیره مو مکرومه بافی مثلث ریشه دار

49.000 تومان

گیره مو مکرومه بافی مثلث گل رز

49.000 تومان

گیره مو مکرومه بافی مثلث وارونه

45.000 تومان

زیورآلات مکرومه بافی

زیورآلات مکرومه بافی با کمک گره زدن نخ های پنبه ای ساخته می شود. مکرومه بافی که خود یک هنر ارزشمند باستانی است، توسط کسانی که عاشقانه مد و هنرهای دستی را دوست دارند، احیا شده است.

از آن جایی که مکرومه را می توان همانند گلدوزی، سوزن دوزی و .. در ساخت انواع اکسسوری زنانه و اکسسوری های دست ساز مورد استفاده قرار داد. حال امروزه گوشواره ها و گردنبند های مکرومه توانسته اند هنر مکرومه بافی را که خود یادگاری از دهه 1970 است را به شکلی هنری و جذاب مجدد مرسوم و مشهور سازند.

 انواع زیورآلات مکرومه بافی:

از فرم های متنوع به کار گیری هنر مکرومه بافی در ساخت وسایل متعددی نظیر انواع دیوارکوب مکرومه بافی، آویز های گلدان مکرومه بافی، کیف پول، وسایل مربوط به نگهداری از لباس ها و بالاخره انواع زیور آلات مکرومه و اکسسوری ها اشاره کرد.

استفاده از نخ های پنبه ای و گره زدن آن ها به سادگی هر چه تمام تر کمک کرده است تا این هنر جذاب را بتوان در ساخت هر وسیله تزئیناتی مورد استفاده قرار داد. حتی می توان با ترکیب انواع متریال نظیر سنگ های قیمتی، چوب های تراش خورده، چرم و … به همراه نخ های مورد استفاده در مکرومه بافی، علاوه بر ایجاد جذابیت ظاهری بر تنوع و خلاقانه تر شد اثر افزود.

زیورآلات مکرومه، اکسسوری های پرطرفدار:

همواره این جمله که :” سادگی در زیبایی است “، به انسان قرن بیست و یکم خاطر نشان کرده است تا معیارهای زیبایی شناسانه خود را بر مبنای سادگی و مینیمال بودن طرح ها بنا کند. از آن جایی که می توان با یک گره ساده و ریش ریش کردن بخشی از رشته های پنبه ای، یکی از زیباترین آثار ممکن و بدیع را خلق نمود، می توان از مکرومه بافی در ساخت انواع زیورآلات ساده و مینیمال استفاده کرد. این زیورآلات و اکسسوری های جذاب می توانند یکی از موارد زیر باشند:

اکسسوری های جدید مکرومه بافی:

شرکت بافندگی پپرل  ( Pepperell Braiding Company  ) با هدف ترویج هنر مکرومه برای اولین بار بندهای کفش را با کمک مکرومه بافی تولید کرد. پس از مدتی این کارخانه تصمیم به فروش انواع تجهیزات و لوازم مورد نیاز در ساخت آثار مکرومه گرفت. به این ترتیب دیگر زیروآلات مکرومه بافی با کمک دستان هنرمندان و صنعتگران محلی توانست رشد و نمو پیدا کند.