مشاهده همه 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

دامن پلیسه

از مد روز ترین دامن ها در سی سال پیش دامن پلیسه بود که در آن زنان طرفداران زیادی را به سوی خود جلب کرد. این مدل دامن در زمانی که مد بود و بع تازگی به بازار آمده بود، یک دامن کوتاه بود و در کشوری مانند ایران که پوشش اسلامی دارد، پوشیدن آن برای بیرون از منزل ممکن نبود. اما در حال حاضر دامن های پیلی دار بلندی نیز عرضه می گردد که برای مکان های عمومی مناسب می باشند.

زمانی که لاغر بودن بسیار مد شده بود مانکن های لاغر از این مدل دامن زنانه استفاده می کردند. اما چون این لاغری زیاد در بین همه زنان نبود خیلی سریع از چرخه مد خارج می شد.

این چین ها و پیله های بسیار زیبا بعد از گذشت زمانی به بازار لباس بانوان دوباره بازگشته اند خصوصا برای مانتو های بلند تابستانه به کار می روند.

دامن پلیسه چیست:

دامنی که بیشتر کوتاه دوخته می شود و یک دامن میدی است. همچنین دارای پیله های منظم می باشد. همچنین درشت نمایی اندام پایین تنه هنگام پوشیدن این مدل از دامن ها تحت تاثیر این دو عامل می باشد.

دامن پلیسه مناسب چه بانوانی است؟

خانم هایی که پایین تنه لاغر دارند با پوشیدن دامن های پیلی دار با پلی زیاد می توانند به زیبایی خود افزوده و متعادل دیده شوند. این در حالی است که این مدل دامن برای افرادی که پاهای چاق تری دارند مناسب نیست. به عنوان مثال خانم هایی با اندام مستطیلی و یا سیب می توانند از این دامن استفاده کنند.

انواع دامن پلیسه:

این مدل دامن پیلی دار  را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

  1. دامن های پلیسه ریز
  2. دامن های پلیسه درشت

دامن های پلیسه ریز:

مناسب پوشیدن با مانتو های جلو بسته و تونیک هستند. خیلی جذاب می باشند و در زمان راه رفتن با این مدل دامن به زیبایی آن افزوده می شود.

دامن های پلیسه درشت:

چون این مدل دامن به پارچه تاب می دهند، پارچه های طرح دار برای آن مناسب نیستند. همچنین پیله های ایجاد شده با این پارچه ها به خوبی دیده نمی شود. اما پارچه هایی که ساده هستند برای دامن های پیلی دار کاملا مناسبند. همچنین شما می توانید از یک تونیک زنانه و یا یک شومیز زنانه بسیار زیبا به همراه این دامن ها استفاده نمایید.

نکاتی در خصوص پوشیدن دامن پلیسه:

اگر  این مدل دامن شما شما با پارچه ی مات دوخته شده است، لباسی که به همراه آن می پوشید، حتما باید لباس براقی باشد. اما هنگامی که پارچه دامنی براق است از لباسی استفاده کنید که با پارچه مات دوخته شده باشد.

پوشیدن این دامن زیبا با شال زنانه و یا لباس زنانه  پلیسه دیگر چون به اندام حالت موجی می دهد جلوه خوبی ندارد. پارچه های موج داری ای که در بازار موجود هستند، جایگزین پارچه هایی شده اند که در گذشته در اتو شویی پلیسه می شدند. این نوع پارچه ها نیازی ندارند که هر بار در اتوشویی پیله هایشان مرتب شود. اما فقط لازم است بعد از اینکه شسته شوند آویزان گردند. همچنین به خاطر لختی پارچه های آکاردئونی بعد از شستن نیز حتما باید آویزان شوند.

پارچه های مناسب برای دوخت دامن پلیسه:

این پارچه ها عبرتند از:

  • پارچه ساده
  • پارچه های چهارخانه
  • پارچه ضخیم

مقدار پارچه مورد نیاز برای دوخت:

دو برابر قد دامن زنانه به همراه ده سانتی متر پارچه برای کمر دامن