مشاهده همه 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

دامن فون

از مدل های بسیار پر طرفدار که می توان استایل های زیادی را نیز با آن امتحان کرد، دامن فون است. این دامن می تواند برای اندام گوناگون زنانه مناسب باشد. دامنهای ساده با این مدل بسیار خوش فرم و در عین حال ساده است. همچنین می تواند با تغییرات اندکی به راحتی به خانم های کوتاه قد، بلند و متوسط نیز مناسب باشد.

دامن فون چیست؟

این دامن زنانه برش بسیار ساده ای دارد که با شیب خیلی آرام هرچه از کمر به پایین می رود گشاد می شود و به دلیل اینکه نه گشاد است و نه تنگ برای داشتن یک پوشش خوب بسیار پر کاربرد است.

بر اساس اندام های مختلف این دامن زیبا متنوعی نیز وجود دارد که عبارتند از:

  1. دامن های فون کوتاه:

این دامن کاملا مخصوص خانم های است که پایین تنه لاغر است و شکم و باسن آن ها برجسته نمی باشد. به این ترتیب با پوشیدن دامن های فون کوتاه خال خالی با چند پیله ساده پایین تنه را پر حجم تر جلوه می دهند و زیباتر به نظر می رسند. در حالی که این طرح دامن برای خانم های با پایین تنه چاق اصلا مناسب نیست.

  1. دامن های فون مدادی:

خانم هایی که پایین تنه شان معمولی است و مدل دامن مدادی چون تنگ است و پایین تنه را برجسته جلوه می دهد برایشان مناسب می باشد.

  1. دامن فون دولایه:

خانم هایی که پایین تنه ای لاغر دارند حتی خانم هایی که باسن آن ها چاق است ولی ران های لاغر دارند چون مدل دامن هایی که دو لایه در قسمت پایین دامن چین هایی دارا می باشد، برایشان مناسب است و این مدل توانایی پوشش بزرگتری از شکم را دارند.

مقدار پارچه مصرفی برای دوخت دامن فون :

دو برابر قد دامن زنانه ای که نمی خواهید به همراه ده سانتی متر پارچه برای دوخت کمر دامن.

دامن فون برای چه افرادی مناسب است؟

در اصل این موضوع را برای اندام های مختلف زنانه می توان به این صورت بیان کرد:

  • خانم هایی که اندام مستطیلی دارند برای تناسب بیشتر اندام پایین تنه خود
  • خانم هایی که گلابی شکل هستند
  • خانم هایی با اندام ساعت شنی

اصولا خانم هایی که بالاتنه آن ها چاق تر است بهتر است از این دامن استفاده نکنند. افراد کوتاه قد از این دامن می توانند بهره ی خوبی ببرند در حالیکه افراد لاغر و بلند قد را خوب تر جلوه می دهد.

جنس دامن های فون:

ایستایی و وقار دامن های با این طراحی را باید با پارچه هایی نظیر کرپ، ساتن، پشمی و … که خود دارای ایست و وقار هستند افزایش داد. در برش های جسورانه ای که گاه می خواهند طراحی کلاسیک  این دامن را به گونه ای تغییر دهند نیز نمی توان غافل شد. به این ترتیب استفاده از پارچه های نرم و سبک می تواند برای اجرای این برش ها مفید باشد.

در فصولی چون تابستان و بهار می توانید یک دامن نخی بلند را که به شکل این دامن ها طراحی شده است استفاده کنید.