مشاهده همه 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

دامن شلواری

درست است که لباس هایی چون تاپ و تیشرت گزینه های مناسبی برای استفاده در هوای گرم تابستانی هستند، دامن شلواری هم از آن لباس زنانه هایی است که نمی توان از آن غافل شد. دامن شلواری ها در واقع یک نمونه از شلوار زنانه هستند که پاچه های آن ها بسیار گشاد است به طوری که بعد از آنکه آن ها را می پوشید، مانند این است که یک دامن بلند نخی را به پا کرده اید.

شاید هم دامن شلواری ها که دامن زنانه باشند که وقتی راه می روید شبیه به شلوار هستند، در هرحال پرداختن به این موضوع درست همانند این است که بخواهید به مسئله وجود مرغ و تخم مرغ در روزهای اولیه آفرینش بپردازید.

ویژگی های دامن شلواری:

دامن های شلوری در واقع نمونه ای الگو گرفته شده از لباس های گاوچران های آمریکایی هستند. آن ها معمولا دارای برش هایی هستند برای بالاتر از کمر هستند و از ناحیه ران تا چند سانتی متر زیر زانوی شخص به صورت مخروطی شکل دوخته شده اند. البته می توان برای آن نمونه های بیشتری نیز در نظر گرفت.

این شلوار درواقع بعد دهه 1920 که زن ها خواستار پوشیدن شلوار بودند و در عین حال می خواستند موازینی را نیز برای خود حفظ کنند با الگو از شلوارهای گاوچران های آمریکای جنوبی طراحی و دوخته شدند. زنان آن دوره از این مدل از لباس زنانه برای مواقعی که می خواستند اسب سواری کنند و یا به فعالیت هایی نظیر باغبانی ، نظافت، دوچرخه سواری و … مشغول شوند استفاده می کردند.

  • آنها بسیار لخت هستند
  • ریزش زیادی دارند
  • با دامن اشتباه گرفته می شوند
  • قدشان می تواند تا زانو یا تا مچ پا باشد.

راهنمای پوشش دامن شلواری:

اگر می خواهید از پوشیدن ایم مدل از لباس خود لذت ببرید بهتر است اصول زیر را رعایت کنید:

اصل تضاد ها را بیاموزید:

نکته اصلی در پوشیدن انواع دامن های شلواری این است که با اصل تضاد ها آشنا باشید. اینکه بتوانید این لباس گشاد را با لباس هایی که تنگ است ست کنید و همچنین رنگ های آن را نیز متضاد در نظر بگیرید. با این تفاسیر شما به همراه پوشیدن دامن های شلواری بهتر است به دنبال یک تاپ و یا تیشرت زنانه تنگ باشید.

از اکسسوری های سبک استفاده کنید:

پوشیدن اکسسوری زنانه هایی که خیلی پهن و یا پر زرق و برق هستند نمی توانند برای شما استایل زیبایی را بسازند. اگر می خواهید از این اکسسوری ها استفاده کنید بهتر است تعداد آن ها را به یک عدد کاهش دهید.

از لباس های جلو بسته استفاده کنید:

استفاده از پیراهن زنانه دکمه دار به همراه دامن شلواری کمی شلوغ و نافرم است. پیراهن هایی که جلو بسته هستند و یا بلوز زنانه هایی که این ویژگی را دارند انتخاب مناسبی به نظر می رسند.

در هر حال این ها همه نکاتی هستند که تنها شما را در نقطه شروع می گذارند و این شما هستید که با تجربه کردن می توانید به سبک های مناسب تری در مورد پوشیدن این لباس زیبا برسید.