مشاهده همه 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

دامن ترک

یکی از مدل های زیبای دامن که طرفداران خاص خود را هم دارد دامن ترک یا اصطلاحا دامن های پنلی ( panel skirts ) است. این دامن بسته به تعداد دلخواه از سه ترک شروع شده و می تواند تا 20 ترک هم داشته باشد.

دامن زنانه می تواند اندام یک خانم را شیک، موقر و جذاب تر نمایش دهد. دامن های چند تکه با خطوط عمودی که بر اثر دوخت پنل ها روی آن ها ایجاد می شود می توانند این مسئله را چند برابر نشان دهند.

از ویژگی های مثبت و زیبای این دامن این است که باعث می شود فرد لاغر تر و کشیده تر از آن چه که هست دیده شود.

دامن ترک و نحوه استفاده از آن:

اگر شما یک دامن ترک را به تازگی خریداری کرده اید، حتما می خواهید نکاتی را در مورد نحوه پوشیدن آن و هماهنگی ای که با دیگر لباس هایتان ایجاد می کند را بدانید. می توانید در این قسمت از مقاله دیبامد این موضوع را به تفصیل بخوانید:

استفاده از اصل تقارن:

در هنگام پوشیدن دامن های شش و 8 ترک رعایت این موضوع می تواند آسان تر از حالت های دیگر باشد.

این اصل بیان می کند که اگر می خواهید دامن چند تکه خود را بر تن کنید بهتر است با توجه به محل قرار گیری ترک ها بر روی دامن از بالاپوشی استفاده کنید که پنس های آن نیز در ادامه تکه های های دامن قرار گیرد.

به عنوان مثال کمر خود را خط تقارن در نظر بگیرید، حال پیراهن یا شومیز زنانه ای را تصور کنید که با پنس های عصایی یا عمودی خود درست با تکه های دامن در تقارن کامل قرار گرفته اند.

استفاده از اصل تضاد:

عموما از این اصل می توان در جایی که بخواهیم پایین تنه خود را کشیده تر نشان دهیم، استفاده می کنیم. شما باید برای رعایت اصل تضاد از یک پیراهن زنانه و یا یک تیشرت گشاد و اورسایز استفاده کنید. آن گاه آن را با یک دامن ترک هماهنگ نمایید.

به این ترتیب می توان گفت شما توانسته اید با تاکید بیشتری پایین تنه خود را لاغر تر و بلند تر نشان دهید.

مزایای استفاده از دامن ترک:

این مدل از دامن ها به خاطر نحوه استفاده از پارچه در دوخت خود و نیز ویژگی هایی که در طراحی آن به کار رفته است می توانند ویژگی های زیر را از خود نشان دهند:

  • لاغر تر نشان دادن نواحی پایین تنه شخص پوشنده
  • تناسب بهتر با اندام فرد
  • آزادی یا تنگ بودن فرم دامن به راحتی
  • نشان دادن حالت مواج دامن با کمک پارچه های راه راه به آسانی
  • ایجاد خلاقیت و استفاده از چند رنگ در دوخت دامن

دامن ترک و لباس های راحتی:

برای پوشش دامن های ترک، آن هم با رنگ های زیبا و هیجان انگیزی که دارد م یتوان به زیبایی در محیط منزل شادی و راحتی را به صورت توامان با هم دیگر تجربه کرد. کافیست با داشتن یک دامن 8 تکه که هر کدام از قطعات های آن به یک رنگ است این موضوع را یکبار هم که شده امتحان کنید.