مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

جوراب نوزاد استپ دار

درست نمی دانیم که دقیقا از چه زمانی به فکر استفاده از جوراب نوزاد استپ دار برای نوزادان و کودکان نوپا گرفته ایم. اما جالب است که همه ما به صورت متفق القول بر این باوریم که خرید جوراب نوزاد استپ دار می تواند کمک بزرگی به آموزش راه رفتن و همچنین حفظ ایمنی فرزند ما شود.

عموما جوراب نوزاد دخترانه و پسرانه برای این منظور طراحی شده اند که در نخستین روز های تولد بتوانند پای نوزاد را گرم نگه دارند. جوراب ها می توانند به نوزاد کمک کنند که تعادل دمایی بدن خود را به دست آورد.

استفاده از جوراب نوزاد استپ دار:

اگر  شما هم می خواهید کمی در  مورد استفاده از جوراب نوزاد استپ دار بیشتر بدانید، بهتر است کمی در مورد  تاریخچه جوراب نوزادی بیشتر مطالعه کنید.

به گفته باستان شناسان ایده استفاده از جوراب و تهیه آن برای نوزادان به 2 قرن قبل از میلاد مسیح بر می گردد.  این جوراب  که در  یک صومعه در اطراف رود نیل یافت شده است، نمونه یک جوراب پشمی برای یک نوزاد به شمار می آید. چیزی مانند جوراب ها و پاپوش های قلاب بافی شده امروزی برای نوزادان.

بررسی اولین نمونه جوراب نوزاد استپ دار:

این جوراب با آنکه بسیار قدیمی و برای یک جفت پای ریز نقش طراحی شده است، اما شامل چند بخش مختلف است. این بخش ها عبارتند از:

  • قسمتی برای انگشت بزرگ پا
  • کف جوراب که با گره های درشت تر ساخته شده است
  • پاشنه و یک بند برای محکم شدن جوراب در اطراف مچ پای نوزاد

همان طور که اشاره شد این جوراب ها از گره های درشتی در قسمت کفی جوراب نوزادی است. به این ترتیب می توان گفت مصریان باستان نیز به گونه ای به فکر روشی برای افزایش اصطکاک پای نوزاد با زمین در هنگام آموزش راه رفتن است.

فواید استفاده از جورابهای نوزاد استپ دار برای حفظ امنیت نوزاد در هنگام راه رفتن است. مخصوصا اگر شما در شرایطی هستید که در محیطی هستید که کف آن جا از اصطکاک کافی برخوردار نیست. مانند پارکت و یا سرامیک.وگرنه همان جوراب نوزاد پسرانه و دخترانه معمولی برای فرزند شما کفایت می کند. به یاد داشته باشید استفاده از جوراب های استپ دار نباید برای یک کودک نوپا ان قدر تکرار شود که او به آن ها عادت کند. به این ترتیب او ممکن است کمی دیر تر به صورت مستقل راه رفتن را فرابگیرد.

بهترین زمان برای استفاده از این جوراب ها بعد از یک سالگی نوزاد است. به این ترتیب که او ابتدا راه رفتن را آموخته است و حال می خواهد با کمک این جوراب ها بر روی سطوح مختلف به راحتی و بدون کمک بزگتر های خود راه برود.