مشاهده همه 9 نتیجه

نمایش 9 24 36

تونیک چیست

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که تونیک چیست، می توانید این مقاله را بخوانید. لباسی که آن را به عنوان یک مدل لباس کارآمد در کمد لباس خود نگه داشته اید و آن را می توانید به عنوان یک تن پوش زیبا در مهمانی ها، کنار ساحل و یا در یک بعد ازظهر معمولی برای پیاده روی در خیابان بپوشید.

تونیک ها خود از سبک های متعددی پیروی می کنند. تونیک زنانه بلند یا کوتاه، تونیک های آستین بلند و یا بدون آستین. این لباس جذابیت فوق العاده ای دارد و با طراحی منحصر به فردش قرن ها ست که به نمادی از یک لباس شکست ناپذیر تبدیل شده است.

به راستی یک تونیک چیست؟

در واقع تونیک های امروزی سبکی الهام گرفته شده از دنیای مدیترانه باستانی دارند. به گفته برخی از مورخان لباس مردم آن زمان ” دو تکه پارچه بود که از اطراف دوخته شده بود. قسمت بالایی آن سوراخ هایی برای سر و بازوها داشت و قد آن به زانوان فرد می رسید. این لباس می توانست آستین دار و یا بدون استین باشد. اما همواره یک کمر بند داشت که بند آن به شانه های لباس نیز از قسمت جلو وصل می شد. “

معنی تونیک چیست؟

در واقع کلمه تونیک از واژه لاتین آن با عنوان ” tunica ” گرفته شده است. در یونان باستان، پیراهن تونیک لباس اصلی در کمد لباس بوده است. در واقع یک تونیک در دسته بندی لباس مردانه و لباس زنانه جای می گرفته است. تفاوت عمده این تونیک ها در یک قسمت از دوخت آن بود. به این ترتیب که تونیک های زنانه آراستگی بیشتری داشت و از زیورآلاتی همچون انواع سگک های چوبی یا فلزی براق در شانه های آن استفاده می شود.

جنس اصلی تونیک چیست؟

در واقع تونیک یک لباس الیاف طبیعی است. همان طور که در گذشته هم مرسوم بوده است این لباس از پارچه هایی نظیر پنبه، کتان و پشم ساخته می شدند. تونیک ها حتی به عنوان لباس بچه گانه هم کاربرد داشتند. آن چه که این لباس ها را با لباس بزرگسالان متمایز می کرد، استفاده از پارچه های رنگی برای دوخت آن ها بود.

سیر تحولی تونیک ها

در واقع در قرن سوم میلادی، تونیک ها آرام آرام از شکل اولیه خود کمی فاصله گرفتند. شکل اصلی آن ها که شبیه به حرف تی “ T “ در انگلیسی شبیه بوده است در این تغییر و تحولات در قسمت تحتانی به دامن زنانه شباهت پیدا کرد. همچنین استفاده از هنر هایی چون جواهر دوزی، ملیلیه دوزی و انواع هنر های شناخته شده در بخش مد و هنر های دستی در آن ها دیده می شد.

شما می توانید نمونه هایی از آن را به عنوان لباس های سنتی تایلندی همچنان در میان مردم تایلند مشاهده کنید. شاید آن ها نتوانند به درستی به شما بگویند که تونیک چیست اما می توانند لباس تن خود را به شما نشان دهند.

درست است که با گذشت زمان لباس های زنانه به عنوان لباسی برای نمایش زیبایی تبدیل شد و از توجه به کارکرد آن غفلت شد. اما هم چنان تونیک به عنوان یک تیشرت زنانه آزاد و بلند طرفداران زیادی دارد و می تواند یک لباس کاربردی به شمار آید.