مشاهده همه 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

تونیک نخی زنانه

از جمله لباس های زنانه ای که در فصل گرم تابستان طرفداران بسیاری را به خود اختصاص می دهد تونیک نخی زنانه است. چرا که این نوع تونیک زنانه از جنس نخ پنبه هستند و بسیار راحت اند. همچنین گشاد تر و آزاد تر می باشند. تونیک های نخی زنانه این خصوصیت را دارند که از جذب کردن گرما جلوگیری می کنند و دلیل این ویژگی این است که رنگ های روشن و شادی هم برای این تونیک ها استفاده می گردد.

تونیک ها ترجمه ای از واژه انگلیسی dress هستند که با آستین های بلند، کوتاه و سه ربع طراحی گردیده اند. این مدل لباس در طول تاریخ توسط هم مردان و هم زنان پوشیده می شد. به طوری که جزو قدیمی ترین مدل های لباس زنانه و مردانه شناخته می شوند. از دهه 1980 نمونه جدید و مدرن آن به پوشاک وارد شده به طوری که روز به روز با قدرت و انگیزه بیشتری در کالکشن های بهاره و تابستانه ظاهر گردید.

به چه نوع لباسی تونیک گفته می شود؟

به لباس هایی که تا روی باسن قرار می گیرند و معمولا بلند می باشند، دارای آستین های بلند و کوتاه و کمی گشاد هستند تونیک گفته می شود. این نمونه لباس در مدل و رنگ های مختلفی وجود دارد و با هر نوع اندامی سازگاری دارند. گزینه مناسبی برای پوشش خانم های ایرانی به حساب می آیند به خصوص اگر  تونیک زنانه نخی باشد.

نکاتی در خصوص استفاده کردن از تونیک

  1. تونیک های زنانه هنگامی که با جین و یا لباس های دیگر پوشیده می شوند بانوان را جذاب می نمایند و ترکیب بسیار زیبایی را به ارمغان می آورند.
  2. تونیک هایی که بلندی آن ها تا بالای زانو می رسند برای آن دسته از بانوانی که قصد دارند از تونیک به عنوان پیراهن استفاده کنند گزینه مناسبی محسوب می گردند.
  3. اشخاصی که دارای قد بلندی می باشند بهتر است از تونیک هایی استفاده کنند که قد این نوع لباس تا بالای زانو یعنی تا روی ران های آن ها باشد.
  4. تونیک هایی که یقه v دارند و کوتاه می باشند چون توجه فرد مقابل را به سمت پاها جلب می کند برای آن دسته از خانم هایی که پاهای ظریف و بالاتنه درشت دارند توصیه می گردد. آن ها می توانند از این مدل تونیک زنانه استفاده نمایند.
  5. به بانوانی که پایین تنه درشتی دارند اما بالاتنه باریکی دارند پیشنهاد می شود تونیکی را انتخاب کنند که گلدار باشد. یقه قایقی و هفت داشته باشد. چون این مدل تونیک توجه افراد مقابل را به سمت سینه و شانه ها جلب می کند. بنابراین انتخاب مناسبی محسوب می شوند.
  6. ترکیب هایی که روی باسن مقداری آزاد هستند و قابلیت این را دارند که کمر باریک باشند برای افرادی که فرم بدنی شان ساعت شنی است، مناسب است. این دسته از افراد فرم بدنی مناسبی دارند.
  7. برای خانم هایی که فرم بدنشان صاف می باشد و فاقد کمر باریک می باشند استفاده کردن از تونیک کمر بند دار برای افزایش زیبایی شان توصیه می گردد.
  8. تونیک های بلند که تا روی باسن قرار می گیرند برای افراد ریز نقش مناسب می باشند. پارچه های مناسب برای تونیک نخی زنانه عبارتند از:
  • پارچه های نخی
  • پارچه های پنبه ای و کتان