مشاهده همه 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

توربان مجلسی

خانم ها از توربان مجلسی در مراسم و مهمانی ها به خصوص زمانی که فرصت آرایشگاه رفتن را ندارند جهت پوشیدن موهای خود استفاده می کنند. در سال های اخیر استفاده کردن از توربان طرفداران زیادی پیدا کرده است. هنگام پوشیدن یک پیراهن مجلسی زنانه شیک در انتخاب و خرید توربان مجلسی باید توجه داشت که با لباس هم سبک باشد. همینطور حتما به رنگ لباس دقت شود تا رنگ توربان شما در طیف رنگی در استایلتان باشد، این امر از نکات مهم در انتخاب توربان یا سربند می باشد.

سربندی که استفاده می کنید ویژگی هایی که بر روی لباس مجلسی به کار رفته شده است را باید به طور کامل داشته باشد. با پوشیدن توربانی که مخالف با سبک لباس زنانه  باشد، وصله ای ناجور در استایل شما نمایان خواهد گردید.

تاریخچه توربان مجلسی 

با اینکه مردها در دوره های مختلف  از سربند ها به عنوان عمامه استفاده می کردند و آن را روی سر می گذاشتند. اما در کشور های آفریقای جنوبی از آن به عنوان یک پوشش که دارای طرح و رنگبندی گوناگون است استفاده می شد. این اکسسوری زنانه به عنوان یک پوشش سنتی برای بانوان نیز به حساب می آید. به طوری که وضعیت تاهل  آن بانو و اینکه از از لحاظ اجتماعی  در چه موقعیتی قرار دارد را نشان می داده است. این موضوع از روی طرز بستن و رنگی که انتخاب می کردند مشخص می شده است.

به مرور زمان، زنان مسلمان در سایر نقاط جهان نیز برای پوشاندن موهایشان توربان می پوشیدند.

در زمان خرید توربان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  1. جنس توربان

بر اساس فصل و مراسمی که قرار است از توربان استفاده شود، لازم است که جنسی مناسب با آن انتخاب گردد. بانوان در روزهای گرم سال از شال، روسری زنانه و توربان مجلسی نخی و حریر و در روزهای سرد از توربان مجلسی گرم بافته شده و شال زنانه گرم استفاده می کنند.

  1. سایز توربان

توربان ها نیز سایز های گوناگونی همانند بقیه لباس ها دارند که در زمان خرید توربان باید سایز آن را بر اساس مقدار حجم مو انتخاب کرد. به عنوان مثال سایز بزرگ مناسب بانوانی است که موهای بلند و پر پشتی دارند.

توربان مجلسی از کجا بخریم؟ 

با خرید توربان با کیفیت و جنس خوب که به هنگام شستن دچار آب رفت و رنگ رفتگی نشود از فروشگاه معتبر و شناخته شده دیبامد می توانید تجربه ای لذت بخش از خرید خود داشته باشید.