مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

توبافی کارگاه دستان پرتوان 

محصولات مد و هنرهای دستی، نظیر مانتو های توبافی کارگاه دستان پرتوان سالیانی است که توانسته است، پاسخی مطلوب به درخواست های مشتریان در بحت تنوع پارچه های توبافی و ایجاد لباس های زیبا و خلاقانه با آن ها داشته باشد. این کارگاه که در شهر بیرجند قرار گرفته است زیر مجموعه ای از موسسه خیریه حضرت رسول ا..(ص) است که با تلاش هیئت امنا و هیات مدیره، توانسته است با ایجاد شغل برای دختران کم توان ذهنی و جسمی و همچنین زنان سرپرست خانوار، گامی مثبت در تولید پارچه های توبافی خراسان جنوبی بردارند.

تولیدات توبافی کارگاه دستان پرتوان:

از جمله مهم ترین تولیدات کارگاه خیریه دستان پرتوان می توان به انواع بالاپوش و لباس زنانه نظیر

اشاره کنیم. در حال حاضر این کارگاه در راستای پیشبرد اهداف خود در زمینه تولید منسوجات دست بافت، به راه اندازی کارگاه های پارچه بافی در شهرستان خوسف همت گماشته است.

مزیت های پارچه های توبافی کارگاه دستان پرتوان:

یکی از برتری های پارچه های تولید شده توسط این کارگاه، تنوع بی نظیر پارچه ها و نقوش شکل گرفته بر روی آن هاست. این پارچه ها بعد از تولید و آماده سازی از آن جایی که از الیاف پنبه ای هستند، برای از بین رفتن خاصیت آبرفتی و استحکام بیشتر پارچه چند بار شسته می شوند.

همچنین دقت در تامین مواد اولیه با کیفیت و تلاش در بافت بی نقص آن ها پارچه های تولیدی این کارگاه را می توان در زمره یکی از بهترین نمونه های پارچه های توبافی در خراسان جنوبی جای داد.

معرفی کارگاه تولیدی حمایتی دستان پرتوان:

سالهاست کارگاه تولیدی حمایتی دستان پرتوان زیر نظر موسسه خیریه حضرت رسول (ص) محیطی امن و مطمئن برای دختران کم توان ذهنی و جسمی و زنان سرپرست خانوار می باشد.این کارگاه با ایجاد فرصتهای شغلی فراوان در زمینه تولید پوشاک و صنایع دستی و … برای جمعیت هدف خود کمک شایانی به توانمندسازی این عزیزان کرده است.

موسسه خیریه حضرت رسول ا.. که کارگاه خیریه دستان پرتوان یکی از بخش های آن است، به منظور توجه به اشتغال مددجویان و کمک به اشتغال های خرد خانگی و همچنین احیای سنت فراموش شده پارچه بافی دستی (توبافی) شعبه خوسف راه اندازی کرده است.. پس از آماده کردن وسایل و تجهیزات بافت، کار تولید حوله و پارچه های دستباف با 30نفر بافنده آغاز شد. این فعالیت هم اکنون به صورت تخصصی توسعه یافته و موسسه توان تولید پارچه های متنوع با نخ پنبه و ویسکوز را دارد.

پارچه های تولید شده توسط کارگاه های پارچه بافی خوسف، برای برش و دوخت به کارگاه دستان پرتوان انتقال می یابند. بعد از طراحی و الگو کشی و دوخت مناسب توسط دختران کارگاه، گلدوزی شده و تکمیل می گردند. و شمامی توانید این محصولات زیبا و بی نظیر را با قیمت مناسب از سایت دیبا مد به راحتی خریداری فرمایید.