مشاهده همه 2 نتیجه

نمایش 9 24 36

تاپ بافتنی زنانه

زیباترین و جذاب ترین لباسی که بیشتر خانم های خوش سلیقه و شیک پوش می توانند آن را در تمام فصول سال بپوشند، تاپ زنانه بافتنی می باشد. در فصل هایی همچون پاییز و زمستان می توان برخی از مدل های تاپ زنانه را به عنوان سارافون یا زیرمانتویی زنانه پوشید. به طوری که تاپ بافتنی زنانه در استایل پاییز و زمستان جزء دوست داشتنی ترین لباس ها محسوب می شوند. مدل های مختلف این نوع لباس را بانوان و همچنین دختران برای پوشیدن در مجالس می توانند استفاده کنند. چرا که در محیط هایی که بسته هستند و هوا خیلی سرد نیست قادرند دمای بدن را معتدل نگه دارند و استایل زمستانی خود را حفظ کنند. امکان پوشیدن تاپ بافتنی در فصل تابستان هنگامی که از کاموا نخی ظریف برای بافتن آن استفاده شده باشد، برای بانوان فراهم می شود.

تاپ بافتنی زنانه چیست؟ 

برای پوشیدن قسمت بالا تنه از لباس هایی استفاده می گردد، تاپ نامیده می شوند. این مدل لباس زنانه قابلیت پوشیده شدن از گردن تا کمر را به طور معمول داراست. واژه انگلیسی تاپ (TOP)  در زبان فارسی به لباس هایی که فاقد آستین هستند و یا دکلته و به صورت دو بند هستند، شناخته می شوند.

تاپ های زنانه به طور کلی از ارزش های خاصی برخوردار هستند. همچنین از نظر رنگ بسیار متنوع هستند و دارای مدل های جذابی هستند.

حال گفتنی است از آنجایی که امروزه امکان بافتن هر چیری با نخ کاموا وجود دارد تاپ هایی هم به بازار آمده است که از نخ کاموا بافته شده اند. به این موارد تاب بافتنی زنانه یا دخترانه گفته می شود.

انواع تاپ بافتنی زنانه عبارتند از

 1. تاپ های آستین بلند
 2. تاپ های دکلته
 3. تاپ های بدون آستین و یا بند
 4. تاپ های آستین کوتاه

کاربرد تاپ های بافتنی عبارتند از

 • مجالس رسمی
 • مهمانی ها
 • استفاده روزانه

مدل های مختلف تاپ های بافتنی

 1. اسپرت
 2. مجلسی

بانوان بر اساس محیط های گوناگون می توانند از انواع مدل تاپ که در بازار عرضه می گردد تهیه و استفاده نمایند، که بیشتر خانم های ایرانی خوش سلیقه و شیک پوش با شروع فصل سرما از تاپ های بافتنی استفاده می کنند.

برای بافت چه نوع نخ کاموایی مناسب می باشد؟ 

بافتنی بافتن از جمله فعالیت های کاربردی و زیبایی است که با وجود امکانات خیلی کم برای آن دسته از خانم هایی که به سرگرم بودن خود علاقمند هستن گزینه مناسب و خوبی محسوب می گردد. لازم به ذکر است که برای بافتن، تهیه کردن کاموایی که از مرغوبیت برخوردار باشد و همچنین مناسب باشد قابل توجه می باشد.

مدل نخ کاموا

کاموا نخی است که از نظر جنس متنوع است و بیشتر افراد برای بافتن از آن استفاده می کنند. و با کمک میل های متفاوت بافته می شود. کاموا انواع و اقسام، جنس، ضخامت، رنگ و طرح های متنوعی را داراست.

اطلاعاتی که در هنگام خرید کاموا بر روی لیبل ( برچسب) باید مورد بررسی قرار گیرندعبارتند از:

 1. کشور سازنده
 2. سایز میل مناسب
 3. طول
 4. درصد الیاف تشکیل دهنده
 5. کدهای مربوط به رنگ

این موارد بر روی برخی از مدل های تاپ بافتنی زنانه نیز دیده می شود.