مشاهده همه 11 نتیجه

نمایش 9 24 36

الیاف طبیعی 

امروزه در جهان بیش از همه از پنبه به عنوان الیاف طبیعی استفاده می شود. همچنین پنبه ها نیز در کل جهان، در درجه اول برای تولید لباس و پارچه کشت و برداشت می شوند. کشور آمریکا سالانه با رقمی بالغ بر 32 میلیون تن پنبه در سال در راس کشور های تولید کننده این منبع عظیم تولید الیاف طبیعی است. طبق تحقیقاتی که صورت پذیرفته است سایر قسمت های دیگر گیاه پنبه را می توان به طور موثری در تولید بسیاری از مواد غذایی، پلاستیک، محصولات کاغذی استفاده کرد.

مزایای پارچه های تهیه شده از الیاف طبیعی:

پنبه یک محصول طبیعی است که می توان از آن در تولید پارچه ها استفاده کرد. مزیت های ذاتی پنبه که می توانند منجز به استفاده از آن ها در تولید پارچه شود عبارتند :

  • توانایی جذب و کنترل رطوبت
  • عایق بندی مناسب در برابر هوا
  • راحتی بی اندازه
  • ضد حساسیت های پوستی
  • دوام مناسب

الیاف طبیعی می توانند رطوبت را کنترل کنند:

همه ما به خوبی می دانیم که پارچه های ساخته شده با الیاف طبیعی همون پنبه و لباس های پنبه ای دست دوزی که در بخش مد و هنر های دستی فروشگاه اینترنتی دیبامد دیده می شوند قابلیت تنفسی بالایی دارند. این موضوع بدان جهت است که پنبه رطوبت را از خود عبو می دهد و جاذب آن است. درست همانند حوله های ساخته شده با پارچه های توبافی و تاثیر آن ها بر روی پوست.

لباس های تهیه شده از پارچه های الیاف طبیعی به شما این امکان را می دهد که در طولانجام فعالیت هایی چون ورزش کردن و پیاده روی که تعریق بیشتری توسط بدن انجام می شود، راحتتر بمانید. عرق بدن روی پوست شما تجمع نکرده و از ایجاد باکتری های مضر روی سطح پوست جلوگیری کنند. پنبه و الیاف طبیعی که با آن ساخته می شود، می تواند تا 5 برابر وزن خود رطوبت را در خود نگه دارند.

الیاف طبیعی می توانند عایق خوبی در برابر هوا باشند:

لباس های پنبه ای به راحتی می توانند عایق مناسبی در برابر حرارت بالای هوای تابستان و سرمای زمستان باشند. الیاف طبیعی به کار رفته در این لباس ها می تواند به خوبی از بدن شما در برابر گرما و سرما محافظت کند.

این موضوع بدان جهت است که لباس های توبافی، برک، دارایی و غیره که با الیاف گیاهی به دست آمده اند، هنگامی که پوشیده می شوند، روی پوست نمی چسبند. این مسئله سبب می شود که مقدار هوای بیشتری بین پارچه لباس شما و پوست بدنتان به دام بیفتد. دقیقا این همان راه حلی است که پرندگان در حالت های مختلف هوایی برای تعادل دمایی بدنشان، از آن استفاده می کنند. آن ها از هوای به دام افتاده در میان پر های پف کرده شان به عنوان یک عایق دمای طبیعی استفاده می کنند.

این مسئله قطعا می تواند در راحتی فردی که لباس های پنبه ای نیز می پوشد موثر باشد.