مشاهده همه 3 نتیجه

نمایش 9 24 36

ساق دست زنانه

اگر شما هم بر این عقده اید که ساق دست زنانه و سایر لباس های تنگ می تواند بر بهبود گردش خون در دبدن و اعضایی چون دست و پا تاثیر مثبتی داشته باشد بهتر است در این مقاله همراه ما باشید. در اینجا سعی کرده ایم تا مزیت ها و معایب این طرز فکر را در فعالیت های ورزشی بررسی کنیم.

مزایای استفاده از ساق دست زنانه :

گرفتن خستگی عضلات:

ساق دست زنانه تنها یک اکسسوری زنانه نیست. به غیر از نمونه ای مروارید دوزی شده و گلدوزی شده، نمونه های دیگری نیز از آن ها پیدا می شود که مدل های ورزشی آن هستند.

این نمونه از ساق دست زنانه ضخیم است و به راحتی در جای خود قرار میگیرد. به این ترتیب استفاده از ساق دست باعث گردش بهتر خون در اعضای بدن کرده و از گرفتگی عضلات جلو گیری میکند.

جلوگیری از واریس:

اگر شما یک ساق دست زنانه ورزشی مناسب تهیه کرده باشید، عمر مفیدی به اندازه 7 ماه را می توان برای آن در نظر گرفت. همانطور که گفتیم، ساق دست ها می توانند با ایجاد فشاری بیشتر بر روی دست ها به جربان بهتر خون کمک کنند. واریس که بر اثر ماندن خون به دلیل جاذبه زمین در رگها و مسدود شدن آنها به وجود می آید، با کمک ساق دست در اطراف دست ها از بین می رود.

محافظت از دست ها در برابر ضربات ورزشی:

حتما به دست های ورزشکارانی چون والیبالیست ها دقت کرده اید.  خانمها در هنگام ورزش به علت آسیب پذیری بیشتر می توانند با استفاده از ساق دست زنانه ورزشی از احتمال صدماتی که بر اثر فعالیت های ورزشی به دست هایشان وارد می شود، جلوگیری کنند.

ایجاد راحتی برای دست های آسیب دیده:

اگر شما از آسیبی که در قدیم به دست شما وارد شده همچنان رنج میکشید، بهتر است از ساق دست زنانه استفاده کنید. یک مچ دست یا آرنج آسیب دیده در هنگام ورزش تنها نیاز به یک ساق دارد که از آن محافظت کرده و به عضلات اطراف مفاصل قدرتی مضاعف ببخشد و از آسیب چذیری مجدد آن جلوگیری نماید.

انواع ساق دست زنانه ورزشی :

با بررسی های انجام شده بر روی نقاط حساس و آسیب پذیر دست، سه نوع ساق دست زنانه ورزشی ابداع شده است. یک سایز کوچک که از کف دست تا مچ را در برمیگیرد و یا تنها می توان از آن در اطراف مچ دست استفاده کرد. سایز متوسط که روی ساعد دست قرار گرفته و می تواند از دست ها در برابر ضربات وارده به آرنج جلوگیری کند. و ساق دست زنانه که بلند است و میتواند تا شانه را کاور کند.

ساق دست زنانه ورزشی از چه جنسی ساخته می شود؟

عموما این ساق دست ها (leg) از جنس نایلون هستند. شما می توانید با توجه به سبک خودتان از رنگ های مختلفی استفاده کنید. اما معمولا استفاده از ساق دست زنانه مشکی در بین خانم ها مرسوم تر بوده و آنها می توانند آن را با هر لباس دیگر ورزشی خود هماهنگ کنند. برخی ساق دست ها که به رنگ های نئونی هستند می توانند درشب به عنوان شب تاب مورد استفاده قرار گیرند. به این تریب اگر شما می خواهید در شب در بیرون از خانه و باشگاه ورزش کنید می توانید از این ساق دست ها استفاده کنید.

مشخصات یک ساق دست زنانه  ورزشی خوب:

جنس ساق دست از هر رنگی که می خواهد باشد، مهم است که از 90 درصد نایلون و 10 درصد اسپندکس تهیه شده باشد. از نظر بافت هم بهتر است به صورت حصیری بافته شده باشد. به این ترتیب در هنگام بالارفتن درجه حرارت شما، رطوبت و بوی بدن را می تواند از خود منتقل کرده و در نهایت به شما احساس خوبی منتقل کند.

یک ساق دست زنانه ورزشی خوب در قسمت انتهایی خود کمی تنگ تر از قسمت بالایی است. به این ترتیب دست ها تثبیت می وشد و آن را تقویت می کند. در هنگام سفارش ساق دست زنانه ورزشی از سایت دیبا مد می توانید در طول مدت 10 روز عملکرد آن را بررسی کنید و سپس در صورت وجود مشکلاتی که همکارانمان آن را تایید می کنند به صورت رایگان به ما بازگردانید. جهت گرفتن تایید می توانید همه نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد را مورد بررسی قرار دهید.

نحوه عملکرد ساق دست ها:

اگر شما یک ساق دست زنانه خوب داریدف خواهید دید که این ساق دست سبک و راحت در اطراف دست شکا تثبیت می گردد. البته کمی چرب کردن در اطراف آرنج می تواند به پوشیده شدن راحت تر ساق دست کمک کند.

درست است که پوشیدن ساق دست ها نمیتواند شما را قهرمان کند اما قطعا می تواند به بهبود عملکرد شما را کمک کند. به این ترتیب که در ابتدا به تثبیت شدن به دور دست شما می تواند به عضلات اطاف مفاصل کمک کند تا انقباضات را به راحتی منتقل کند. در ادامه به گردش خون در ماهیچه ها کمک میکند و سپس اگر به دست های شما ضربه ای وارد شد، از شدت جراحت احتمالی می کاهد.

کاهش حساسیت های پوستی:

اگر شما از یک ساق دست زنانه با جنس مرغوب استفاده کنید، می توانید بر روی آن هر لباس زنانه دیگر را اعم از آستین بلند و یا آستین کوتاه بر تن کنید. به این ترتیب که هیچ گاه آن لباس با پوست دست شما در تماس نخواهد بود. پس احتمال حساسیت های پوستی که بر اثر استفاده از مواد نایلونی موجود در لباس ها به وجود می آید، کم میشود و دیگر بر روی دستان خود تاول نحواهید دید.

نحوه شستشو:

اگر می خواهید یک ساق دشت خوب با عمر مفید داشته باشید، بهتر است در هنگام شستشو حتی الامکان مواردی چون آب با درجه حرارت سرد تا ملایم را رعایت کنید. اگر بتوانید آن ها را با دست بشورید، بهتر از ماشین لباسشویی است. اما باز هم اگر خواستید از ماشین لباسشویی استفاده کنید، حتما با دور کم این کار را انجام دهید. در ضمن هیچ گاه با یک اتو به جان ساق دست های خود نیفتید. بگذارید خودشان با هوای معمولی خشک شوند. استفاده از آفتاب تند هم مانند استفاده از اتو می تواند به کش و تثبیت آنها آسیب وارد کند.