مشاهده همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

جوراب شلواری زنانه

جوراب شلواری زنانه یک اکسسوری رایج در میان زنان به حساب می آید. بسیاری از خانمها در زمانی که می خواهند لباسی را با رنگ خاصی ست کنند و یا به لاغر دیده شدن پاهای خود کمک کنند، از جوراب شلواری به جای شلوار زنانه استفاده می کنند.

از طرفی جوراب شلواری می تواند در بسیاری از موارد به گرم تر نگه داشتن بدن نیز کمک کند.

خرید جوراب شلواری زنانه

نقش جوراب شلواری زنانه در حفظ گرمای بدن:

جوراب شلواری زنانه عموما از پارچه های نازکی ساخته می شود. اما باز هم در به دام انداختن گرمای بدن موثر هستند و می توانند به این ترتیب بدن را گرم تر نگه دارند. در زمستان بسیاری از زنان از جوراب شلواری زنانه در زیر شلوار و یا بدون آن استفاده می کنند.

گرم نگه داشتن پاها:

نزدیک بودن و چسبیدن جوراب شلواری به پوست، به نگه داشتن گرما کمک میکند. جوراب شلواری با طرح ها و شکل ظاهری زیبایی که دارد به زنان کمک می کند مد را قربانی سرما نکرده و بتوانند با کمک جوراب شلواری ها در استایلی جذاب و زیبا ظاهر شوند.

پیشگیری از خشکی پوست:

همانگونه که جذب بودن جوراب شلواری ها در گرم نگه داشتن پاها موثرند، در حفظ رطوبت و روغن طبیعی پوست هم موثرند. در ماه های سرد سال این امر موجب جلوگیری از خشکی پوست شده و به حفظ رطوبت آن کمک میکند.

این مزیت جوراب شلواری زنانه در سایر ماه های گرم سال به عنوان یک عیب به چشم می آید زیرا عدم دفع گرما و رطوبت منجر به بوی بد پا ها و خیس بودن آنها می شود.

جوراب شلواری زنانه

دشمن واریس:

با گذشت زمان و ایستادن های مداوم رگهایی شبیه به تار عنکبوت از طریق پوست نشان داده می شود که اغلب به این دلیل ایجاد شده اند که به نحوی آسیب دیده اند. معمولا وجود یک فشار روی پوست می تواند مثل یک پمپاژ عمل کرده و از جمع شدن خون در پاها جلوگیری کند.

جوراب شلواری زنانه می تواند مانند جوراب واریس که مخصوص این موضوع طراجی شده اند به عنوان یک عامل فشار از تورم رگ ها و جمع شدن خون در پا ها جلوگیری کند.

تحقیقات نشان میدهد که این امر در زنانی از جوراب شلواری استفاده می کنند، و از آن به عنوان بخشی دائمی در لباس های خود استفاده می کنند، کاهش یافته است.

بهبود ظاهر پوست و موی پاها:

در اینکه بیشتر خانم ها از جوراب شلواری برای پوشاندن لکه های پوستی ومورادی از این دست استفاده می کنند هیچ شکی نیست. پوشیدن یک جوراب شلواری هم رنگ با پوست بدن علاوه بر داشتن دیگر مزایای جوراب های شلواری  به بهبود ظاهر پوست و موی پاها نیز کمک می کند و همچنین اجازه می دهد تا بدون نیاز به اصلاح ، واکس ، برنزه و… دامن و لباس کوتاه برتن کنید.

با جوراب شلواری استایل خود را تکمیل کنید:

از آنجایی که جوراب شواری زنانه در طرح ها و استایل های مختلفی هستند، نمی توان از نقش آنها در تکمیل ست لباس زنانه شما غافل شد.

با وجود اینکه همه نمونه های جوراب زنانه یک اکسسوری به حساب می آیند، اما در این مورد نمیتوان از نقش تاثیر گذار آن در زیبایی ظاهری غافل شد.

جوراب شلواری زنانه

آیا در محیط های رسمی می توان جوراب شلواری پوشید؟

در یک مصاحبه شغلی که رسمی به حساب می آید و یا در خود محیط کار، پوشیدن جوراب شلواری تنها به خود شما و البته به شرایط محیطی و جو پوششی که محل کار شما به آن تاکید می کند وابسته است.

همواره پوشیدن لباس مجلسی مانند کت و دامن و استفاده از جوراب شلواری یک بحث چالش برانگیز برای خانمها بوده است. زیرا با پوشیدن مانتو و شلوار رسمی بعد از مدتی به یک تنوع احتیاج خواهید داشت. در کشور های غیر مسلمان  جوراب شلواری یک نیاز اساسی به حساب می آید زیرا که عریانی و نشان دادن بدن به شکلی افراطی در محیط رسمی نه تنها درست نبوده بلکه غیر حرفه ای نیز به حساب می آید.

نکته مهم: هیچ گاه قبل از کسب اطمینان از سیاست رفتاری یک شرکت در مورد نحوه پوشش در آنجا، ریسک نکنید. به قول قدیمی ها برای آنکه تحت فشار قرار نگیرید، خودتان خود را تحت فشار قرار دهید.

تناسب فرهنگ و لباس زنانه:

در ایران و سایر کشورهای مسلمان، استفاده از جوراب شلواری در استایل بیرونی چندان پر کاربرد نیست. اما همواره در نظر گرفتن مکمل هایی چون پیراهن بلند، چکمه هایی با ساق بلند به خانم ها اجازه می دهد تا از جوراب شلواری استفاده کنند.

به این ترتیب شما می توانید با در نظر گرفتن محیطی که در آن قرار دارید، و توجه به سیاسیت رفتاری آن بخش از جامعه از جوراب شلواری زنانه به دلیل استفاده مزایایی که برای آن برشمردیم، استفاده کنید.

جوراب شلواری به عنوان یک لباس زنانه نستالژیک:

در اینکه در گذشته خانم ها از جوراب شلواری بیشتر استفاده میکردند، هیچ شکی نیست. این اکسسوری زنانه روحی لطیف دارد و سرشار از احساسی زنانه است. اغلب زنان به پوشیدن جوراب شلواری به پوشیدن دامن زنانه اقدام می کنند که خود این امر موجب تقویت این مهم میی گردد. با گذشت زمان و حرکت به سمت مدرنیته استایل های دیگری چون پوشیدن شلوارک زنانه و یا بلوز زنانه به همراه جوراب شلواری مد شد و رواج یافت. اما هیچ کدام نتوانستند به اندازه ترکیب دامن با جوراب شلواری یک استایل نستالژیک به حساب آیند.

با جوراب شلواری زنانه چه بپوشیم؟

معمولا پوشیدن پیراهن و دامن زنانه با جوراب شلواری یک انتخاب به جا و پذیرفته شده به حساب می آید. اما شما می توانید با پوشیدن یک تی شرت زنانه اور سایز و یا یک بلوز گشاد به همراه جوراب شلواری از یک استایل راحت و زیبا لذت ببرید. بعلاوه می توانید با در نظر گرفتن رنگ لباس خود و جوراب شلواری، شیک و جذابتر به نظر بیاید

برای این ترکیب رنگ چندان نگران نباشید. کار سختی نیست مثل انتخاب رنگ دامن و بلوز است.

آیا می توان با صندل زنانه جوراب شلواری پوشید؟

جوراب شلواری از آن دسته از اکسسوری هاست که وجودش در استایل شما می تواند از استفاده از گردنبند و دیگر زیروآلات بکاهد. اما این موضوع به نظر و سلیقه خود شما باز می گردد.

پوشیدن صندل زنانه هم می تواند تا زمانی که در آن احساس راحتی بکنید. زیرا کمی از اصطکاک کف پا در این حالت برای پوشیدن صندل ها کاسته می شود.