مشاهده همه 7 نتیجه

نمایش 9 24 36

جوراب زنانه

جوراب زنانه یک تکه کوچک از لباس هاست  که بسیار ضروری است و روی پاها پوشیده می شود و اغلب تا مچ پا را می پوشاند و طرح ها و رنگ های گوناگونی دارد.

خرید جوراب زنانه

جوراب های زنانه قدیمی اغلب از موی حیوانات و یا پارچه های پنبه ای دست بافت تولید می شدند. اما در ابتدای قرن هفدهم برای اولین بار با تولید دستگاه های نساجی، جوراب های ساخته شده با ماشین های بافندگی و افزایش کیفیت سایر لباس زنانه، جوراب های ماشینی تولید شدند و مورد استقبال قرار گرفتند.

جوراب زنانه به عنوان یک سرگرمی:

امروزه جوراب ها در کنار نقش های بیشماری که دارند، به خاطر افزایش تکنولوژی نساجی، در رنگ ها و طرح های متنوع تولید می شوند. به این ترتیب بسیاری از نمونه های جوراب زنانه مخصوصا جوراب های فانتزی به عنوان یک سرگرمی جذاب و منتقل کننده حس خوب مورد استفاده قرار می گیرند.

چرا جوراب می پوشیم؟

یکی از نقش های مهم جوراب ها گرفتن عرق پاست. جالب است بدانیم که پا یکی از اعضای بدن است که بیشترین میزان تولید عرق را دارد. هر دو پای ما با همدیگر نزدیک به 0.1 لیتر عرق در روز تولید می کند. جوراب می تواند به جذب این عرق کمک کند. جوراب ها اعم از جوراب مردانه و جوراب زنانه این عرق جذب شده را به قسمت هایی منتقل می کنند که می تواند در آن قسمت ها تبخیر گردد.

کنترل دمای بدن با جوراب زنانه:

اگر شما به دلایلی دچار کم خونی باشید، مزیت جوراب ها را به خوبی درک می کنید. جوراب ها در هوای سرد و گرم به ایجاد اعتدال دمای بدن کمک می کنند. به عنوان مثال در هوای سرد استفاده از جوراب های پشمی می تواند از یخ زدن سر انگشت های پا ها جلوگیری کند.

جوراب زنانه ورزشی:

جوراب های ورزشی زنانه عموما به رنگ سفید هستند و جوراب های رسمی تر که می توان آنها را با لباس های بیرونی پوشید، به رنگ تیره هستند.

چرا باید یک جوراب زنانه خوب بخریم؟

خرید یک کفش زنانه مناسب به تنهایی نمی تواند به سلامت پای ما کمک کند. آن چه که مکمل خوبی برای کفش های ما در جهت بهبود سلامت پای ما هستند، جوراب های ما هستند.

جوراب زنانه مناسب می تواند از بروز موارد زیر جلو گیری کند:

  • تاول
  • زخم های پوستی
  • مشکلات مربوط به ناخن های پا
  • رشد قارچ پا ها
  • بوی بد پا ها

و یک جوراب که از الیاف خوبی ساخته نشده باشد، نمی تواند از عهده ی این موراد برآید.

مشخصات یک جوراب زنانه خوب چیست؟

جوراب 100% چندان مناسب نیست

زمانی تصور می شد که پنبه می تواند بهترین ماده اولیه برای تولید جوراب ها باشد. اما باید بدانیم که جوراب های صد درصد پنبه ای یا به اصطلاح نخی، به خاطر اصطحکاکی که تار و پودشان دارد نمی توانند به خوبی از ایجاد تاول های پوشتی پا جلو گیری کنند. این جوراب های پنبه ای (cotton socks) رطوبت پا را به میزان زیادی نگه می دارند و این مسئله هم می تواند به رشد قارچ ها و عفونت هایی که بر اثر رشد باکتری ها در اطراف پا ها به وجود می اید، کمک کند.

این جوراب ها به نسبت دیگر جوراب های زنانه با سرعت بیشتری فرسوده می شوند زیرا در هر بار که آن ها را می پوشیم و یا شسته می شوند، مقدار زیادی از الیاف خود را از بر اثر ساییده شدن، دست می دهند.

جوراب زنانه فانتزی

جوراب های الیافی بهتر از جوراب های پنبه ای:

اگر شما از جوراب هایی که کمی پلی استر در خود دارند، استفاده کرده باشید به خوبی می دانید که این جوراب ها در هوای گرم خیلی خوب عمل می کنند. آنها با جذب بیشتر رطوبت پا نسبت به جوراب های صد در صد پنبه ای پا ها را بیشتر خنک میکنند. حتی پا در این جوراب ها خشک تر به نظر می آیند.

بهترین جنس جوراب کدام است؟

یک جوراب خوب با عمر مفید بیشتر می تواند به کاهش هزینه های شما کمک کرده و در کنار قیمت مناسبی که در دفعات کمترپرداخت می کنید، نقش خود را هم به خوبی ایفا می کند. جوراب هایی از جنس اکرولیک و کول مکس از انواع خوب با درصد مناسبی از پلی استر هستندکه شکل این جوراب ها به مرور زمان تغییر چندانی نکرده و نسبت به جوراب های پنبه ای دوام بیشتری دارند.

جوراب پشمی و هوای سرد:

جوراب به عنوان یک اکسسوری زنانه می تواند پاهای شما را به خوبی در هوای سرد گرم نگه دارد. این جوراب ها می توانند آب حاصل از عرق پا های شما را به خوبی جذب کرده و آن ها را دفع کنند. یک جوراب پشمی مانند یک موجود زنده است. نفس می کشد و به نفس کشیدن پاهای شما هم کمک می کند.

وزن این جوراب ها قبل از انکه خیس شوند به خاطر وجود هوای مرطوب تر در اطراف پاها یک شوم از وزن خود را با متراکم شدن خود کم میکنند. و این طور به نظر می آید که پاهای شما سبک تر شده اند.

جوراب زنانه ساق بلند

جوراب ورزشی یک ضرورت زنانه:

این خیلی مهم است که شما در هنگام ورزش کردن یک جوراب ورزشی مناسب به پا داشته باشید.اینکه این جوراب ها کمک میکنند تا پاهای شما به راحتی وارد کفش هایتان گردد و اینکه از بروز قارچ ها و تاول های پوستی جلو گیری می کنند. خشک بودن پاها در هنگام ورزش کردن می تواند به شما احساس راحتی بیشتری بدهد. عموما جوراب های نانو در این زمینه می توانند بهتر عمل کنند.

پوشیدن جوراب در منزل:

خیلی از افراد عادت به پوشیدن جوراب در منزل دارند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، خوب است بدانید که جوراب های کشمیری ساق بلند می توانند ترکیب بسیار مناسب با دامن زنانه کوتاه باشند.

رنگ ها و طرح های مختلف جوراب می توانند در منزل مورد استفاده قرار گیرند و به شاد تر شدن شما هم کمک کنند.

پوشیدن جوراب شلواری زنانه در منزل با دامن های کوتاه وحتی تنها با یک تی شرت زنانه اورسایز، نیز گزینه ای مناسب برای داشتن یک استایل راحت و در عین حال شیک در منزل است. تنها باید به این نکته توجه کرد که این جوراب ها به دلیل جذب بیشتر رطوبت بدن، به تعویض بیشتری نسبت به سایر لباس های مورد استفاده شما در منزل دارد.

اگر شما هم در پیدا کردن یک جوراب خوب و مناسب مشکل دارید می توانید هم اکنون با جستجو در فروشگاه اینترنتی دیبامد از این فرصت مناسب برای داشتن یک جوراب مرغوب بهره ببرید.