مشاهده همه 25 نتیجه

نمایش 9 24 36

لباس زیر زنانه

لباس زیر زنانه در واقع از انواع لباس هایی چون شورت، سوتین، زیرپوش و زیرشلواری زنانه تشکیل شده است، مانند همه انواع لباس زنانه تاریخچه ای طولانی و پر فراز و نشیب دارد. در واقع این لباس ها در همان ابتدای امر که طراحی شده اند برای حفظ حجاب و عفاف زنانه بودند. کاربردهای بهداشتی آن مطالبی بود که بعد ها طراحان لباس به آن ها پی برده و تا سال ها مورد تحقیق و بررسی برای طراحی های بهتر و کاربردی تر قرار گرفت.

شما در سایت دیبامد می توانید با انواع لباس زیر زنانه ای روبرو شوید که از بهترین مواد و پارچه ها تهیه شده اند. ما با دقت زیادی آن ها را از بهترین 1 ها تهیه می کنیم و به شما ارائه می دهیم.

قبل از آن که بخواهیم نکاتی را در هنگام خرید لباس زیر زنانه در اختیارتان قرار دهیم بهتر است کمی از تاریخچه این لباس ها بگوییم.

تاریخچه پیدایش و طارحی لباس زیر زنانه:

برای اولین بار در دوران رنسانس بود که لباسی به شکل شورت زنانه به وجود آمد و طراحی شد. این لباس، وسیله ای بود برای حفظ عفاف زنان آن دوران. در نسخ قدیمی که از آن زمان باقی مانده است می خوانیم: ” لباس زیر زنانه راهی است برای محافظت از زنان. چه در برابر سرما و چه سطوحی که بر روی آن می نشینند.

ما از زنان در مقابل سقوطشان از روی زین اسب و در برابر ماجراجویی هایی که دارند، به این وسیله محافظت می کنیم. زیرا خود آن ها نمی توانند با دامن زنانه های بلندی که می پوشند و دستانشان به زیر آن هم نمی رسد بر این مهم فائق آیند.”( سنت لورن صفحه 65).

جالب است بدانید به این ترتیب انواع مدل های بلند زیرپوش زنانه که تا آن زمان رواج داشت و توانایی محافظت از اندام تناسلی زنانه را نداشت، از رده خارج نماید و یا تنها به عنوان لباس زیر دخترانه مورد استفاده قرار گیرد.

اولین نمونه های لباس زیر فرانسوی:

تا سال 1841، که بهترین نمونه های لباس زیر برای بانوان از سوی طراحان فرانسوی به دست دیگران می رسید، به پیشنهاد اطباء آن دوران که رهنمود هایی را جهت حفظ بهداشت بانوان ارائه داده بودند، پاچه بلند بودند. در حالتی که یک خانم می ایستاد لباس زیر ای که برتن می کرد، از نظر گشادی هیچ تماسی با بدن او نداشت و می توانست به راحتی آن را بدون آن که مزاحمتی در راه رفتنش ایجاد نماید در زیر دامن و پیراهن زنانه ای که بر تنش کرده بود بپوشد.

با پایان جنگ جهانی اول و کوتاه شدن دامن های زنانه و همچنین به ظهور رسیدن انواع شلوار زنانه و شلوارک زنانه، رفته رفته از قد لباس زیر زنانه کم شده و جنس آن لطیف تر و نازک تر شد. بنابراین در سال های دهه دوم قرن بیستم، لباس های زیر زنانه از مدل هایی که در قرن نوزدهم رواج داشت، کوتاه تر بود.

لباس زیر زنانه و انقلاب جهانی:

زیرپوش ها و لباس زیر زنانه ای که مورد استفاده قرار می گرفت در زمانی به عنوان نمادی از اسارت زنان از سوی گروه ها و انجمن های مرد ستیز مطرح شد و مورد انتقاد قرار گرفت.

در خارج از قلمرو شهری و در میان تئاتری های دوره گرد، زیرپوشها به عنوان لباس های پنهانی ای بودند که می توانستند گاه به عنوان لباس اصلی مورد استفاده قرار گیرند. همچنین در طول مسابقات ورزشی گاه پیش می آمد که یک بانوی ورزشکار با پوشیدن این لباس ها و نشان دادن لباس زیر خود به نشانه اعتراض تقاضا می کرد تا تغییری در طراحی لباس ورزشی زنانه ایجاد شود.

به عنوان مثال در مسابقات تنیس سال 1949 که در ملبورن استرالیا برگزار شد، گرترود موران با پوشیدن یک لباس کوتاه برای بازی تنیس نشان داد که باید این لباس ورزشی قدرت لازم برای چابکی را برای ورزشکار فراهم آورد. با اینکه بعد ها از او بار ها در دادگاه ها مورد پیگرد قرار دادند اما این اقدام او به عنوان یک حرکت جسورانه در سراسر جهان در تیتر اول روزنامه ها قرار گرفت. این اقدام او طراحان مد را نیز توانست در مورد انتخاب ورزشکاران آگاه تر سازد.

همچنین مرلین مونرو با زیرشلواری کوتاهی که در سال 1955 در میان عکاسان و در هجوم وزش باد بر تن کرده بود، یکی دیگر از عکس های جنجالی بود که توانست از آن به عنوان یک ابزار تبلیغاتی برای فروش بلیط فیلم هفت سال خارش خود استفاده نماید.

نمونه های امروزی لباس زیر زنانه:

در دهه 1960 میلادی، دنیای لباس زیر شاهد تغییر و تحولات فراوانی بود. از جمله طراحی و تولید انوع شروت و سوتین هایی که کوتاه بودند و کاملا متناسب با اندام زنانه بودند.

در این دوران بود که برای اولین بار شورت های کاغذی و یکبار مصرف نیز به صورت بیکینی مورد در بازار عرضه شد. در دهه 1990 میلادی با ایجاد تغییرات عمده ای که در لباس زیر زنانه به وجود آمد، سبب شد تا لباس هایی شبیه لباس زیر مردانه برای بانوان نیز طراحی شود.

همچنین خانه های مد نظیر ورساچه یا دولچه و گابانا بودند که توانستند از لباس زیر به عنوان ابزاری در جهت تکمیل ظاهری غیر جنسیتی در لباس های خود استفاده نمایند.

لباس زیر یک ضرورت اجتناب ناپذیر:

به نظر می رسد هیچ قوم و یا قبیله ای تا کنون نتوانسته است در مقابل مفاهیمی که از لباس غربی به آن ها نفوذ کرده استف مقاومت نماید. تا به امروز علاوه بر کاربرد هایی که از لباس زیر برای بانوان می توان انتظار داشت، به مفاهیمی چون شیک بودن، زیبایی و تحریک جنسی نیز پرداخته شده است.

بنابراین استفاده از انواع تور و تزئیناتی چون گلدوزی و ربان دوزی بر روی لباس های زیر زنانه سبب می شود شما با دقت نظر بیشتری در میان انواع مدل های ان به جستجو بپردازید.

به یاد داشته باشید همواره داشتن نکاتی که در ادامه این پاراگراف می آید می تواند برای شما تضمین کننده یک انتخاب مناسب در هنگام تهیه انواع لباس زیر زنانه باشد.

نکاتی که در هنگام خرید لباس زیر زنانه باید به ان توجه کرد:

این موارد به شرح زیر می باشند:

  1. استفاده از لباس هایی با پارچه های الیاف طبیعی و ارگانیک
  2. به کار رفتن کش هایی که نرم و لطیف و در عین حال مقاومت بالایی دارند
  3. دوخت و کیفیت عالی
  4. سایز مناسب به طوری که در هنگام پوشیدن آن احساس تنگی و یا گشادی بیش از حدی نداشته باشید.