مشاهده همه 10 نتیجه

نمایش 9 24 36

شلوار زنانه

امروزه خانم ها برای هر مناسبتی نیاز به استفاده از یک شلوار زنانه دارند. چه بخواهند در یک مهمانی رسمی شرکت کنند و یا در یک دورهمی دوستانه جهت نوشیدن چای گرد هم آمده اند. هر کدام از این مناسبت ها نیاز به انتخاب یک شلوار در یک سبک و ظاهر متفاوت است. ببا آن که اکثر خانم ها باز هم شلوار هایی با ظرافت دوخت و ساختار انتخاب می کنند. ما در دیبامد تلاش کرده ایم تا انواع مدل های شلوار زنانه را گردهم آوریم تا شما بتوانید به راحتی بسته به نیاز خود آن چه را که به عنوان یک شلوار می خواهید انتخاب کنید. در ادامه این مقاله سعی کرده ایم تا نکاتی را در مورد انتخاب هر مدل از شلوار زنانه بیاوریم تا کمکی در جهت بهبود تهیه این لباس زنانه کرده باشیم.

انواع مدل های شلوار زنانه:

شلوار سرهمی:

سرهمی زنانه که به آن شلوار پیشبندی هم گفته می شود، یکی از لباس های زیبا و کاربردی زنانه به حساب می آید. این شلوار زنانه را می توانید با یک پیراهن زنانه و یا حتی یک ژاکت ست کنید. می توانید از ترکیب های رنگی متضاد نیز برای پوشیدن این شلوار ها استفاده کنید. همان طور که پوشیدن سرهمی هایی از برندها و طراحان معروف می تواند شما را به عنوان فردی آگاه به دنیای مد نشان دهد، انتخاب و ترکیب رنگ هایی که در هنگام پوشیدن شلوار سرهمی نیز می تواند از شما یک فرد آگاه و خوش سلیقه نشان دهد. در هرحال سرهمی ها دو سوم قد شما را می پوشانند و شما با لباس هایی که در زیر آن می پوشید می توانید یکنواختی آن را در استایل خود کم و یا زیاد کنید.

شلوار های کژوال:

منظور از شلوار زنانه کژوال، شلوار های زنانه راحتی هستند. پیشنهاد ما این است که همواره در کمد لباس خود، شلوار زنانه راحت داشته باشید. فرقی نمی کند که از چه نوعی هستند اما حتما این شلوار ها را آن هم در چند تعداد تهیه کنید.

این شلوار ها نیاز به ظرافت خیاطی بالایی ندارند و می توان آن ها را برای یک استراحت طولانی و یا هنگامی که می خواهید با سرعت بیشتری آماده شوید انتخاب کنید.

شلوار های جین یا همان لی:

تقریبا کمد لباس شما بدون شلوار زنانه 1 ناقص و خالی به حساب می آید. شما نمی توانید هر شلواری را به جای شلوار جین انتخاب کنید. اگر می توانید حتی در یک حراجی هم شده، یک شلوار لی تهیه کنید.

در زمانی نه چندان دور، شلوار جین آبی به عنوان یک لباس راحت و غیر رسمی به حساب می آمد اما امروز به عنوان یکی از اصول لباس زنانه  در مد هر ساله معرفی می شود. این شلوار زنانه راحت و شیک است و می تواند به زیبایی استایل شما بیفزاید.

در مدل های امروزی شلوار جین می تواند سبک های مام استایل، راسته و استرچ آبی تیره را پرطرفدار تر از سایر سبک ها دانست.

 شلوار جین هایی که در انتهای پاچه های آن کمی پشمی است، خود را در مقایسه با سایر مدلهای شلوار جین بیشتر نشان می دهند. اما همواره در انتخاب مدل های شلوار جین، توجه داشته باشید.

در هنگام انتخاب یک شلوار زنانه جین، به یاد داشته باشید که دیگر تنها رنگ آبی، تنها گزینه برای این شلوار نیست. امروزه می توان برای رنگ های طوسی و مشکی این مدل از شلوار نیز استایل های زیبایی ساخت.

پارچه های تشکیل دهنده شلوار زنانه:

پارچه های پنبه ای:

این الیاف طبیعی و سبک را که برای پیراهن ها بسیار پر طرفدار است، می توان در شلوارهای راحت و کژوال نیز یافت. شلوار های جین هم از مقدار پنبه زیادی تشکیل شده اند و میتوانند تا حدودی به عنوان یک شلوار پنبه ای به حساب آیند.

پارچه های بافته شده:

این پارچه ها که در شلوار زنانه کاربرد دارد، تنها از یک دسته نخ ساخته شده اند، و کمی پرزدار هستند. اما می توانند برای شلوار های رسمی و یا کژوال مناسب باشند.

پارچه های کتان:

شلوار زنانه ای که از پارچه های کتان باشد، به مراتب خنک تر و سبک تر است. این جمله معروفی است که در هنگام انتخاب شلوار زنانه می شنویم. اما دلیل آن چیست؟ این پارچه ها از الیاف طبیعی به حساب می آیند که از ساقه گیاه کتان تولیده شده اند و نسبت به پارچه های پنبه ای به مراتب محکم تر، سفت تر و براق تر هستند و در مقابل خراب شدن نیز مقاوم اند.

چین و چروکی که بر روی پارچه های کتان ایجاد می شود، نیاز لباس های ساخته شده از آن را به مراقبت بیشتر می کند. شلوار هایی که از این پارچه ساخته می شوند، در اصل شلوار های مخصوص تابستان هستند.

پارچه های میکروفیبر:

یک نمونه از پارچه های لطیفی هستند که الیاف تشکیل دهنده آن ها نازک تر از ابریشم است و با هزینه بسیار کمتری نسبت به الیاف طبیعی تهیه می شود. این پارچه می تواند جایگزین مناسبی برای پارچه های پنبه ای و کتان برای یک شلوار ( trousers ) باشد.

پارچه های نایلونی، اکرلیک، ریون، پلی استر:

این پارچه ها که از الیافی مصنوعی ساخته شده اند سریعتر و بهتر از پارچه های طبیعی تمیز می شوند، اما به مقاومت و دوام پارچه های پشمی و… نیستند. به این ترتیب در ساخت این پارچه ها درصدی از پنبه و یا کتان به کار می رود تا کیفیت بهتری به دست آید. این نوع پارچه ها اغلب در شلوار ها به دلیل استهلاک استفاده می شوند.

پارچه های ابریشمی:

اگر به دنبال یکی از لوکس ترین مدل های شلوار زنانه هستید، می توانید آن را در میان شلوار های ساخته شده از پارچه های ابریشمی پیدا کنید. پارچه های ابریشمی، استحکام، دوام، درخشش و گرمای مطبوعی دارند و تا کنون هیچ نمونه از پارچه های ساخته شده به گرد پای آن هم نرسیده است.

درست است که در افسانه ها و خلعت پادشاهان همواره از لباس های ابریشمی یاد می شده است. این پارچه ها به همان اندازه که ویژگی های خارق العاده ای دارند، نیاز به مراقبت و صرف انرژی بشتری نسبت به دیگر لباس های ساخته شده از پارچه های معمولی را دارند.

پارچه های اسپندکس:

یک نوع پارچه با قابلیت کشسانی و الاستیک است که از نوعی پلی استر با نام پلی اورتان ساخته شده است. شلوار های یوگا و یا جین های استرچ  به نوعی از این پارچه بهره می برند. در واقع این پارچه در دسته پارچه های ترکیب شده از نایلون و الیاف طبیعی قرار می گیرد.

پارچه های پشمی:

اگر شما می خواهید که یک شلوار زنانه گرم داشته باشید، بهتر است از شلوار های پشمی استفاده کنید. پشم و موی حیوانات که از آن ها در لباس های پشمی استفاده می شود، از درجات کیفیت متفاوتی برخوردار هستند. اما معمول ترین نوع پارچه های پشمی ترمه، کشمیر و محیر است که از پشم شتر یا گوسفند و بز ساخته شده اند. پارچه های آنگورا که از موی خرگوش به دست می آیند از کیفیت ممتازی برخوردار هستند.

خلاصه:

گزینه های متعددی برای انتخاب شلوار زنانه وجود دارد اما بدون شلوار جین هیچ کمد لباسی، کامل نیست. حال آن که خود را تنها به یک مدل شلوار جین، محدود نکنید. شما می توانید از مدل های مختلف مام استایل، جین راسته، تفنگی، و دمپا را در dibamod.ir بیابید.

از انتخاب کفش زنانه خود نیز غافل نشوید. زیرا کفش مناسب باعث می شود هر لباسی زیباتر و بهتر به نظر برسد.