مشاهده همه 4 نتیجه

نمایش 9 24 36

تاپ زنانه

تاپ زنانه لباسی کاربردی است که بالاتنه شخص را به جز دست ها می پوشاند. معمولا این قسمت ها شامل قفسه سینه، پشت، کمر و شکم می شود. پایین تاپ ها می تواند همچون یک تونیک زنانه تا میانه ران ها هم بیاید و عموما بدون آستین یا آستین های بسیار کوتاهی در حد آستین های کاسه ای هستند.

تاپ ها عموما به عنوان لباس زیر زنانه مورد استفاده قرار می گیرند. اما کاربردهای بیشمار آن باعث شده تا از آن در ظاهر و جلوه نهایی بسیاری از استایل ها یاد شود. بسیاری از بانوان این لباس را به همراه دامن زنانه می پوشند و استایل های متعددی را که با استفاده از انواع تیشرت های زنانه دارند را با تاپ ها هم امتحان می کنند. و بسیاری هم از آن در هنگام پوشیدن لباس های بیرونی نظیر بلوز و مانتو زنانه به عنوان لباس زیر و جلوگیری از تسری عرق بدن به لباس می پوشند.

تاریخچه تاپ زنانه

برای ان که بدانیم یک تاپ که امروزه آن را به راحتی تهیه می کنیم و بر تن می کنیم از کجا آمده است باید به قرن 17 میلادی برگردیم. جایی از تاریخ که در آن مردها از یک لباس زیر برای محافظت از کت های گران و کمر باریکشان استفاده می کردند. آن ها این لباس را زیر جلیقه خود بر تن می کردند و برایشان حکم یک عرق گیر را داشت. تا آن که بانوان نیز در استایل های غیر رسمی خود از پوشیدن کرست ها و گن های دست و پا گیر فرار کرده و به پوشیدن یک لباس زیر بلند در زیر پیراهن زنانه خود دست زدند. به این ترتیب تاپ زنانه با شکل امروزی خود خلق شد. لباسی بدون آستین که قد آن می توانست به دلخواه فرد پوشنده، کوتاه و بلند شود.

قبل از اواسط قرن نوزده میلادی این لباس به عنصری جدایی ناپذیر در میان انواع مدل های لباس زنانه و به ویژه برای مواقعی که نیاز به پوشیدن یک لباس راحت دیده می شد، تبدیل گردید.

آن چه که در این میان مهم بود ویژگی هایی نظیر استفاده از رنگ روشن و پارچه الیاف طبیعی بود که در تهیه انواع تاپ زنانه ( Top ) قابل مشاهده بود.

چند نکته کاربردی درباره تاپ زنانه

همه خانم ها می توانند از انواع مدل های تاپ زنانه در لباس های خود استفاده کنند. امروزه تاپ های ورزشی، تاپ هایی که به عنوان لباس خواب و یا لباس راحتی طراحی شده اند توانسته اند نظر زیادی را به خودشان جلب کنند.

از این روست که ممکن است شما در میان کمد لباس خود چند دست از این تاپ ها را داشته باشید. فراتر از رنگ و طراحی خاصی که شما انتخاب کرده اید، همواره چند نکته در انتخاب و پوشش انواع مدل های تاپ مهم است که ما در Dibamod   به بیان آن ها پرداخته ایم:

  1. صرفه جویی در بوجه اختصاص یافته به لباس

پیدا کردن و تهیه لباس هایی که برای شما مناسب باشند و متناسب با اندام شما باشند همیشه مهم است و از جایگاه بالایی برخوردار بوده است. به عنوان مثال مهم است که شما برای یک کاربرد خاص بخواهید یک تیشرت زنانه تهیه کنید  یا از یک مدل خاص مثل تاپ های ورزشی زنانه استفاده نمایید. در هر حال توصیه ما به شما این است که هیچ گاه هیج دلیلی وجود ندارد که شما بودجه خود را صرف تهیه یک لباس غیرضروری بکنید. اما تاپ زنانه از آن جایی که یک لباس کاربردی است و می تواند بارها مورد استفاده قرار گیرد، می توان از آن تعدادی بیشتر تهیه کرد و در کمد نگه داشت. حتی برای بهتر شدن ماجرا می توانید از هر کدام چند رنگ هم تهیه کنید.

  1. تمیز کردن کمد لباس شما

اگر می خواهید به عنوان مثال در آستانه سال جدید به تمیز کردن کمد لباس خود بپردازید، اولین چیزهایی که می توانید برایشان کاربرد دیگری پیدا کنید؛ یک تاپ زنانه است. شما می توانید با یک شستشوی مناسب و انجام یک سری از اعمال، از آن ها نخ های تریکویی درست کنید. می توانید ازآن ها به عنوان گرد گیر استفاده کرده و اگر هم چنان نو و تمیز هستد بدون نگرانی در باره سایز بندی، آن را به دیگران اهدا کنید.

  1. استفاده در استایل های کلاسیک

اگر به صورت طولانی مدت به روند تهیه و استفاده از لباس های خود نگاهی انداخته باشید، خواهید دانست که چقدر یک آیتم کلاسیک می تواند در میان لباس های شما مهم باشد. یک تیشرت ساده یک دامن کلوش و یک تاپ زنانه. مثال های دیگری از لباس های کلاسیک هستند که می توانند سال ها در کمد شما حضور داشته باشند، بدون آن که از مد افتاده باشند. اینها در واقع همان لباس هایی هستند که می توان گفت هزینه کردن برایشان امر اشتباهی نیست و در عین حال سود آور هم هست.

  1. راهی برای نشان دادن اندام شما

شاید این موضوع به تنهایی بتواند شما را برای دقت کردن در انتخاب تاپ مورد نظرتان راضی کند. شما باید بدانید که بسیاری از ورزشکاران در هنگام انجام فعالیت های ورزشی خود، نه تنها نیاز به پوششی دارند تا از دمای بدن آن ها محافظت کند، بلکه پوششی باشد تا بتوانند با کمک آن تغییرات کلی اندام خود را مشاهده نمایند. اگر شما با یک لباس گشاد و آزاد ورزش کنید، نخواهید توانست به این مضوع پی ببرید و دچار اشتباه می شوید. بنابراین تاپ زنانه با مدل های ورزشی که موجود هستند می توانند تا حد زیادی این امکان را برای شما در حین انجام فعالیت های ورزشی فراهم آورند.

  1. راحت و خنک بودن

هیچ شکی نیست که استفاده از تاپ زنانه در فصل گرما می تواند تا حد زیادی بدن شما را خنک نگه دارد. اما با این همه لازم است تا شما به دو مورد توجه کنید:

  • نور آفتابی که به دستان شما می خورد
  • جنس تاپی که پوشیده اید.

به یاد داشته باشید در هنگام استفاده از یک تاپ بدون آستین، دستان خود را با لوسیون و کرم از تابش آفتاب در امان نگه داشته و از لباس با الیاف طبیعی استفاده نمایید.